Nauczyciele przyłapani na robieniu żartów z niepełnosprawnej młodej dziewczynki- Wszystko poszło na żywo!

Grupa nauczycieli została przyłapana na szydzeniu z niepełnosprawności dziecka w szkole podstawowej St Andrew’s CofE Kettering w hrabstwie Northamptonshire.

Zmienianie maseczki u Willow… Jest okropne-usłyszeli internauci. Potem ktoś dorzucił, że rurka w przełyku uczennicy wywołuje u niego… mdłości. – Nie mogę jej pomagać – stwierdził. Następna osoba wyznała, że nie może nawet patrzeć na dziewczynkę! Chwile później słychać czyjś śmiech i stwierdzenie: „Nie po to tu pracujemy, żeby zmieniać rurki tracheotomijne”.

Cała rozmowa był transmitowany na Facebook Live w sobotę i obejrzało go ponad 12 000 osób.

Jednominutowe nagranie zostało zarejestrowane w momencie gdy jedna z asystentek przypadkowo nacisnęła przycisk aplikacji w swoim smartfonie. Pod koniec rozmowy nie zabrakło także szyderczych uśmiechów

Oburzona mama Willow, 34-letnia Becky Wardiell, podjęła decyzje o wkroczeniu na drogę prawną.

Kobieta wyjaśniła, że ​​jej córka, która wymaga całodobowej opieki, potrzebuje „rurki”, aby przeżyć, gdyż jest wcześniakiem i urodziła się 16 tygodni przed planowanym terminem!

Moja przyjaciółka zobaczyła to na Facebooku, oburzona podesłała mi link, byłam tak zszokowana, że nie potrafię określić, jak wiele emocji mną targało! – Mówi Becky matka dziewczynki.

Członkowie personelu szkoły zamieszani w sprawę zostali zawieszeni w swoich funkcjach

Rzecznik Fundacji Peterborough Diecese Academy Trust, która prowadzi szkołę, powiedział: „Każde dziecko, które jesteśmy w stanie wesprzeć z punktu widzenia edukacji, zdrowia i dobrego samopoczucia, jest bardzo mile widziane w naszej społeczności – niezależnie od wyzwań, z jakimi może się zmierzyć.

„Oczywiście są elementy tej rozmowy, które nie powinny były mieć miejsca, a fakt, że dyskusja została przypadkowo udostępniona szerszej publiczności, jest niedopuszczalny. Przeprosiliśmy rodzinę Willow i zajmiemy się sprawą bardziej szczegółowo jak i zamieszonymi w sprawę członkami personelu.

„Przyjrzymy się również, jakie dodatkowe szkolenia możemy zapewnić, aby pomóc pokonać wszelkie bariery w zaspokajaniu potrzeb medycznych naszych uczniów”.

Zródło: Onet.pl metro.co.uk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments