Zaginieni z Yuba City- Amerykański Diatłow

Pięciu przyjaciół: Gary Dale Mathias, Jack Madruga, Jackie Huett, Theodore Weiher i William Sterling z ośrodka dla osób z zaburzeniami psychicznymi wybrało się na mecz koszykówki. Mieli od 24 do 32 lat.

Zaburzenia:

U Williama Theodora zdiagnozowano nieznaczny niedorozwój umysłowy.
Jackie- prawdopodobnie cierpiał na autyzm.
Jack cierpiał na lekką niepełnosprawność intelektualną.
Mathias miał zdiagnozowaną schizofrenie.

24 lutego 1978 roku mężczyźni wsiadali do samochodu Jacka. Po wygranym meczu swoje drużyny i wyruszali z miejscowości Chico do oddalonej o 80 km Yuba City. Byli jeszcze widziani na stacji benzynowej. Nigdy nie dotarli do domu…

Rodzina zgłosiła zaginięcie.

28 lutego strażnik leśny natrafił na rzadko uczęszczanej drodze na samochód należący do Jacka Madrugi. Pojazd był otwarty, a środku nie było śladu po pasażerach.

Policja otrzymała wiele zgłoszeń od osób, które twierdziły, że wiedzą coś w tej sprawie. Dwa tropy uznane zostały za wiarygodne.

Pierwszy pochodził od sprzedawczyni ze sklepu w położonej 50 km od opuszczonego samochodu miejscowości Brownsville. Twierdziła ona, że dwa dni po zaginięciu czterej mężczyźni z grupy pojawili się u niej i kupili jedzenie.
Drugim potencjalnym świadkiem zdarzeń miał być Joseph Schons, który znajdował się na opuszczonej drodze w ten sam wieczór. Mężczyzna zakopał się w śniegu. W pewnym momencie zobaczył dwa samochody. Z pojazdów wysiadła grupa ludzi z latarkami. W tym miejscu znaleziono później samochód mężczyzn.
4 czerwca grupa motocyklistów postanowiła rozbić obóz na opuszczonym polu kempingowym, zlokalizowanym 30 km od miejsca, porzucenia samochodu.
W jednej z chat znaleźli zwłoki.

Na łóżku, owinięty w osiem prześcieradeł leżał Theodorea Weihera. Był w pełni ubrany, ale nigdzie nie znaleziono jego butów. Obok leżał zegarek, który dostał od rodziców. Mężczyzna ważył o 45 kg mniej niż w dniu zagnicia, a na jego twarzy znajdował się zarost świadczący o tym, że żył jeszcze 3 miesiące. Przyczyną śmierci było zagłodzenie.

„W przypadku śmierci Theodore’a pojawia się wiele pytań bez odpowiedzi, poczynając od tego, dlaczego nie przyjmował pokarmów, choć w chatce znajdowała się spiżarnia wypełniona zapasami pozwalającymi na przeżycie co najmniej roku. Ponadto w jego zasięgu były drewno, książki, zapałki oraz palenisko. Rozpalenie ognia nie nastręczało więc żadnych problemów. Mało tego- w chatce znajdował się zbiornik z propanem, który wystarczyło jedynie włączyć, aby mieć ogrzewanie. Na dodatek Theodore zawinięty był w prześcieradła w taki sposób, że nie mógł tego zrobić sam. Dlaczego mężczyzna przez kilka miesięcy, mając w zasięgu ręki narzędzia do tego, aby przeżyć nie podjął odpowiednich działań?? Co stało się z jego butami?? I kto owinął go prześcieradłami??”

10 km od obozu znaleziono szczątki Jacka Madrugi i Williama Sterlinga. Pierwszy został częściowo pożarty przez drapieżniki. Z drugiego mężczyzny został tylko szkielet… Przyczyną śmierci była hipotermia.

6 czerwca znaleziono kości i czaszkę Jackiego Huetta nie daleko przyczepy, w której umarł Theodore. Do zgonu doszło w wyniku wychłodzenia organizmu.

Nigdy nie udało się odnaleźć Gary’ego Mathiasa…

Teorie…

Jedna z teorie zakłada, że Jack, Jackie i William zamarzli w drodze do chatki, zaś Theodore i Gary postanowili przeczekać w środku do czasu, aż zrobi się cieplej. Po jakimś czasie Gary wyruszyć po pomoc i zaginął.
Inna mówi, że Gary Mathias cierpiący na schizofrenie zwabił mężczyzn do lasu i zostawił na pewną śmierć…
Sprawa pozostaje nie rozwiązana…

Opracowała: GoSia Nieć

https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/amerykanski-diatlow-historia-smierci-czterech-mezczyzn/37gnwet
http://znikajaceslady.blogspot.com/2018/12/amerykanska-przeecz-diatowa-zaginiecie.html

Tajemnica zaginięcia pięciu upośledzonych umysłowo mężczyzn


4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments