Zagadka śmierci Olafa Palmego rozwiązana!

Z najnowszych wieści, sprawa, która była poruszana w jednym z naszych postów, doczekała się rozwiązania.

Szef szwedzkiej prokuratury Krister Petersson, w dniu dzisiejszym ogłosił, kto jest odpowiedzialny za morderstwo premiera Szwecji Olofa Palmego w 1986 r. Sprawcą tego czynu miał być Stig Engström. „Stig Engström był człowiekiem, który zastrzelił premiera Szwecji Olofa Palmego w 1986 r.” – oświadczył na konferencji prasowej prokurator Krister Petersson. Dodał również: „Ponieważ Engström nie żyje, nie mogę postawić mu zarzutów. W związku z tym postanowiłem zakończyć dochodzenie”.

Engström, z zawodu grafik, pracował w znajdującej się w pobliżu miejsca zabójstwa Olofa Palmego firmie Skandia. Został przesłuchany jako świadek na początku śledztwa. Jako potencjalny podejrzany pojawił się w sprawie w 2017 r.

Premier Szwecji Olof Palme został zastrzelony w centrum Sztokholmu 28 lutego 1986 r., gdy wracał z żoną Lisbet z kina. Sprawca oddał dwa strzały z bardzo bliskiej odległości w plecy. Palme trafił do pobliskiego szpitala Sabbatsberg. Zgon premiera potwierdzono oficjalnie o godzinie 00:06, już 1 marca 1986.

W ten oto sposób, po 34 latach od tych tragicznych wydarzeń, zakończyło się jedno z największych dochodzeń w Szwecji. Półki archiwum morderstwa Palmego mają łączną długość 225 metrów, a praca ekspertów kosztowała szwedzkie państwo setki milionów koron.

Opracował: Jan Kryński​

Źródła:
https://fakty.interia.pl/swiat/news-zagadka-zabojstwa-premiera-szwecji-olofa-palmego-rozwiazana-,nId,4546576
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1482512,olof-palme-premier-szwecji-sledztwo.html

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments