Zabójcy Polskiego Marines

Jan Pietrzak (ur. 13 marca 1984 r.) był Amerykaninem polskiego pochodzenia, byłym żołnierzem marines. W 2003 roku stacjonował w Iraku. Po powrocie do USA poznał Quianę Jenkins (ur. 1982). Para pobrała się 8 sierpnia 2008.

15 października 2008 do domu Pietrzaków wtargnęło 4 uzbrojonych czarnoskórych mężczyzn, którzy związali i zakneblowali parę, następnie na oczach męża wszyscy czterej zgwałcili Quianę, po czym przez wiele godzin torturowali małżeństwo, a następnie zabili strzałem z bliskiej odległości w głowę. Przestępcy potem splądrowali dom i próbowali zatrzeć ślady wzniecając pożar.

Kiedy oficerowie weszli do domu, zobaczyli torbę na podłodze tuż przy drzwiach wejściowych. W domu czuć było gaz i benzynę. W salonie, znaleźli martwe ciała Quiany i Jana, oboje zostali oklejeni czerwoną taśmą klejącą.

Jan Pietrzak został pobity przed śmiercią, miał siniaki po prawej stronie ciała, a na plecach odciski butów, co wskazywało na siłę kopniaków. Oba nadgarstki Janka były klejone taśmą, a prawy nadgarstek był dodatkowo przymocowany do kostek, które były związane tą samą taśmą. Usta miał zakneblowane skarpetką, dodatkowo oklejoną taśmą. Znaleziono go w pozycji klęczącej, z głową skierowaną w dół.

Quiana była naga, a jej nadgarstki również zostały oklejone taśmą klejącą. Miała zasłonięte skarpetką i oklejone taśmą klejącą oczy. W jej pochwie znaleziono wibrator i czerwoną świecę. Na brzuchu miała napisaną czerwonym sprayem literę „c”.

Quiana została postrzelona w górną część szyi, a kolejny strzał z pistoletu trafił w prawą stronę jej czoła. Janek miał trzy rany postrzałowe w głowę; jedną koło lewego ucha, drugą na prawym policzku i trzecią z tyłu głowy.

Mordercami okazali się byli marines, dwóch z nich pracowało razem z Pietrzakiem; Emrys John (18 lat), Tyrone Miller (20lat), Kevin Cox (20 lat) i Kesuan Sykes (21 lat).

Oficjalnym motywem zbrodni podawanym przez śledczych jest motyw rabunkowy, jednak wiele osób jest przekonanych, że ze względu na okrucieństwo, przestępstwo miało podtekst rasistowski. Na ścianach mieszkania pozostawiono m.in. rasistowskie napisy.

„Naiwnie oczekiwałam, że może dostrzegę w nich jakąś iskierkę skruchy. Nic! Tego ich wzroku nie zapomnę nigdy. Dreszcze przechodziły po plecach. Miało się wrażenie, że im ktoś tu stara się robić jakąś wielką niezasłużoną niczym krzywdę. Między sobą wymieniali jakieś uwagi, uśmiechali się, poklepywali. Na ścianach domu syna i synowej zbrodniarze pozostawili rasistowskie napisy urągające godności Quiany, bo poślubiła białego.” – Henryka Pietrzak – Varga (matka Jana Pietrzaka)

W 2013 roku dwóch oskarżonych zostało skazanych na karę śmierci, a jeden na dożywotnie bezwarunkowe więzienie. Czwarty sprawca został skazany na karę śmierci we wrześniu 2014 roku.

Opracowała: Natalia Montewska

Linki:

https://www.cbsnews.com/news/execution-style-slayings-of-marine-sergeant-wife-involved-torture-greed-double-lives/

https://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/zabojcy-polskiego-sierzanta-marines-i-jego-zony-skazani-na-smierc-i-dozywocie,n,1000010064.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Jan_Pawel_and_Quiana_Jenkins_Pietrzak

https://www.dailymail.co.uk/news/article-2826767/Ex-marine-sentenced-death-raping-Iraq-vet-s-wife-shooting-couple-head-California-home.html

https://www.youtube.com/watch?v=Ac2-VGpjwkE

https://military.wikia.org/wiki/Murder_of_Jan_Pawel_and_Quiana_Jenkins_Pietrzak

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Mordestwo
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments