Wycięła płód z brzucha ciężarnej

06.10.2011 rok; Milwaukee, Wisconsin → Anette Morales-Rodriguez (34 lat) zadzwoniła pod numer alarmowy twierdząc, że urodziła w domu, a dziecko nie oddycha. Ratownicy po dotarciu na miejsce orzekli zgon niemowlęcia. Morales mówiła, że nie miała pojęcia, że była w ciąży. Kobietę zabrano do szpitala, ale szybko ją wypisano na jej życzenie.

Ciało niemowlaka zabrano do autopsji. Lekarz sądowy odkrył, że dziecko nie przyszło na świat naturalnie, a poprzez wyrwanie z macicy i wyjęcie przez jamę brzuszną. Świadczyły o tym kawałki jajników i macicy na ciele malucha.

Policja szybko została powiadomiona o odkryciu lekarza. Funkcjonariusze przyjechali po Morales i zabrali do szpitala na przymusowe badania. Kobieta w szpitalu powiedziała policji, że musi skorzystać z toalety, a tak naprawdę w kabinie podrapała paznokciami wewnętrzną ścianę pochwy, co spowodowało krwotok. Specjaliści rzecz jasna bez problemu stwierdzili, że kobieta sama sobie zrobiła krzywdę oraz że nie rodziła. Została aresztowana.

Na przesłuchaniu zeznała, że jej chłopak marzył o synku, ale ona nie mogła utrzymać ciąży.
Pewnego dnia Morales powiedziała wybrankowi serca, że jest w ciąży (w rzeczywistości nie była). Sąsiedzi również byli święcie przekonani, że jest ciężarna. Mówiła wszystkim, że jej brzuch rośnie oraz ciągle go głaskała.

Morales gdy termin rzekomego porodu zbliżał się nieubłaganie, zaczęłą szukać ciężarnej kobiety, aby ukraść jej dziecko. Ujrzała “swój cel” przy budynku latynoskiego ośrodka kultury.

Maritza Ramirez-Cruz (23 lat) była w 40 tygodniu ciąży. Był to chłopczyk i miał się nazywać Omar. Morales zaproponowała Ramirez podwózkę do domu. W drodze do celu Morales powiedziała, że na chwilę musi podjechać do siebie, aby zmienić buty. Ramirez weszła z nią do domu, aby skorzystać z toalety. Ramirez po wyjściu z ubikacji została uderzona kilka razy w głowę kijem baseballowym. Następnie Morales zaczęła ją dusić aż do utraty przez nią przytomności. Zakleiła jej oczy oraz nos taśmą klejącą i założyła reklamówkę na głowę. Gdy ciężarna zmarła, morderczyni za pomocą noża X-Acto (nóż hobbystyczny) rozcięła jej brzuch oraz wyjęłą Omara. Chłopiec był martwy. Ciało Ramirez kobieta ukryła w piwnicy za bojlerem. Ofiara miała jeszcze trójkę dzieci oraz męża.

14.12.2011 roku Morales została skazana na dożywotnie pozbawienie wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego za dwa zabójstwa (matki oraz płodu) pierwszego stopnia (w Wisconsin nie ma kary śmierci). Biegły zidentyfikował u kobiety zaburzenia dysocjacyjne świadomości, a według doktora Speckharda ma alternatywną osobowość o imieniu Lara, która jest odpowiedzialna za morderstwo. Rozłam osobowości prawdopodobnie powstał przez bycie ofiarą molestowania seksualnego w dzieciństwie.

Opracowała Karolina Koźlak

Bibliografia:
Woman kills another to steal her unborn child
https://www.cbsnews.com/news/annette-morales-rodriguez-wisconsin-woman-convicted-in-fetal-abduction-deaths/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments