Slender Man

Chudy, bardzo wysoki, w czarnym garniturze, białej koszuli, z czerwonym krawatem i bez twarzy – tak można opisać postać z popularnej miejskiej legendy “Slender Man”. Według pasty mieszka on na terenach leśnych, a jego przybycie zwiastuje mgła. Porywa dzieci, które bez pozwolenia rodziców poszły się bawić do lasu.

Niektórzy wzięli legendę o Slender Manie za bardzo do serca…

Tragedia miała miejsce w miasteczku Waukesha w stanie Wisconsin w 2014 roku.

Anissa Weier nie miała zbyt wielu przyjaciół w szkole. Była wyśmiewana, traktowana jak osoba z marginesu społecznego. Czuła się bardzo samotna. Pewnego dnia Anissa w autobusie szkolnym poznała Morgan Geyser. Dziewczynki się zaprzyjaźniły. Okazało się, że mieszkały na jednym osiedlu.

Jeżeli chodzi o Morgan, miała problem z okazywaniem, odczuwaniem emocji. Brakowało jej empatii i miała bardzo bogatą wyobraźnię. Nie potrafiła oddzielić prawdy od fikcji.

Obie dziewczynki fascynowały się creepypastami. Po zaznajomieniu się z historią Slender Mana, postanowiły zostać jego służącymi. Chciały zaimponować tej fikcyjnej postaci. W grudniu 2013 roku postanowiły zabić Payton – koleżankę z klasy. Morderstwo zaplanowały na 30.05.2014 roku – w 12-ste urodziny Morgan.

30.05 Morgan zaprosiła do siebie Anissę i Payton. Na początku zabawa przypominała typową imprezę urodzinową. Pierwotnie Morgan i Anissa miały w planach zabić dziewczynkę o 2 w nocy w piwnicy. Chciały przykryć jej ciało kocami, wziąć plecaki i uciec do lasu. Jednak Morgan stwierdziła, że Payton należy się coś jeszcze od życia, więc zmieniły plan. Postanowiły zabić ją następnego dnia, by przyszła ofiara zjadła jeszcze śniadanie i chwilę się pobawiła.

Kolejnego dnia dziewczynki poszły do parku. Zwabiły Payton do toalety. Anissa uderzyła w głowę dziewczynę, ale zbyt słabo, więc zdziwiona ofiara wyszła z toalety. Dziewczyny później bawiły się w chowanego. Payton się schowała. Morgan i Anissa w tym czasie zaczęły się sprzeczać, która ma zabić przyjaciółkę. Finalnie Morgan wzięła nóż i dźgnęła Payton 19 razy. Ofiara cały czas była przytomna.

„Powiedziałyśmy jej, że otrzyma pomoc, ale tak naprawdę to nie… Miałyśmy uciekać i pozwolić jej umrzeć”.

Morgan i Anissa uciekły do lasu. Rowerzysta znalazł wykrwawiającą się dziewczynkę przy drodze (Payton udało się doczołgać do częściej uczęszczanego miejsca). Mężczyzna wezwał pomoc, dzięki czemu Payton przeżyła.

W między czasie rozpoczęto poszukiwania Morgan i Anissy. Po 6 godzinach policja je odnalazła przy drodze. Szukały Slender Mana.

21.08.2017 roku Anissa przyznała się do winy. Skazano ją za próbę morderstwa 2 stopnia. Z powodu choroby psychicznej ma spędzić co najmniej 25 lat w zakładzie psychiatrycznym.

29.09.2017 roku Morgan usłyszała podobny wyrok – 40 lat leczenia psychiatrycznego.

Payton przebywała tydzień w szpitalu i wróciła do szkoły. Jednak zostały liczne blizny i trauma na całe życie…

Autor creepypasty – Eric Knudsen, podsumował makabryczne zdarzenie:

„Jestem głęboko zasmucony tragedią w Wisconsin i kieruję się sercem do rodzin osób dotkniętych tym strasznym aktem.”

Co ciekawe – nie jest to jedyna tego typu zbrodnia. W Ohio 13-latka w białej masce dźgnęła nożem własną mamę. Kobieta przeżyła.

„Pewnej nocy wróciłam z pracy do domu, a ona czekała na mnie w kuchni i miała na sobie maskę – białą maskę”

Kolejne zdarzenie miało miejsce na Florydzie. 14-latka zainspirowana Slender Manem podpaliła swój dom. Namoczyła ręcznik i prześcieradło w wybielaczu oraz rumie, a następnie podpaliła wszystko w garażu. W domu w tym czasie przebywała jej mama i młodszy brat. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Opracowała Karolina Koźlak

Bibliografia:
https://www.mirror.co.uk/news/us-news/girl-12-calmly-confessed-slender-20713351
https://www.oprahmag.com/entertainment/tv-movies/a29591703/slender-man-stabbing-true-story/
https://www.pennlive.com/midstate/2014/06/slender_man_strikes_again_girl.html
https://www.cbsnews.com/news/slenderman-link-to-a-second-stabbing-in-hamilton-county-ohio/
https://abcnews.go.com/US/teen-inspired-slender-man-set-house-fire-police/story?id=25262814
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Slender_Man_stabbing

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments