Piekło 8-latka

20.02.2005 → w Los Angeles w Kalifornii na świat przyszedł Gabriel Fernandez – syn Arnolda Contrerasa i Pearl Fernandez. Chłopiec 3 dni po narodzinach został oddany pod opiekę swojego wuja i jego partnera. Ojciec przebywał w więzieniu, a matka nie chciała wychowywać dziecka. Mężczyźni wychowywali Gabriela przez 4 lata.

Chłopiec następnie trafił do swoich dziadków, ponieważ dziadek nie zgadzał się na to, aby chłopca wychowywały osoby tej samej płci.

W 2012 roku Pearl Fernandez przejęła opiekę nad synem,. Kobieta wraz ze swoim chłopakiem Isauro Aguirre zabrała Gabriela dziadkom mimo sprzeciwu reszty rodziny. Para znęcała się nad chłopcem. Był bity, głodzony, zmuszany do jedzenia żwirku dla kota i własnych wymiocin oraz trzymany w szafie.

22.05.2013 → chłopiec niedługo po swoich 8. urodzinach został dotkliwie pobity przez swoją matkę i jej partnera. Gabriel został przetransportowany do szpitala dziecięcego w Los Angeles po tym jak Pearl sama zadzwoniła po pomoc. Był w stanie krytycznym. 2 dni później zmarł.

Autopsja wykazała, że przyczyną śmierci był uraz głowy spowodowany uderzeniem tępym narzędziem oraz niedożywienie. W chwili śmierci 8-latek ważył niecałe 26 kilogramów.

***

Matka Gabriela cierpiała na depresję. Była niepełnosprawna intelektualnie oraz miała zaburzenia osobowości i zespół stresu pourazowego. W dzieciństwie, jak sama twierdzi, była przetrzymywana jako zakładniczka przez kilku mężczyzn, co wywołało u niej skłonności samobójcze. W 2011 roku kobieta przystąpiła do klinicznego testu zdolności poznawczych. Uzyskała wynik typowy dla dziecka będącego w drugiej klasie szkoły podstawowej. Psycholog Deborah Miora stwierdziła, że Pearl nie jest w stanie kierować swoim zachowaniem i kontrolować emocji. Kobieta ma jeszcze 3 dzieci.

Partner Pearl był dyrektorem w domu spokojnej starości a następnie ochroniarzem. Współpracownicy oraz szefowie opisywali go jako czułą, spokojną i kochającą osobę.

23.05.2013 → Isauro został aresztowany pod zarzutem narażenia dziecka na uszczerbek na zdrowiu, a Pearl za usiłowanie zabójstwa. Jednak, gdy chłopiec zmarł, para została oskarżona o morderstwo 1. stopnia ze szczególnym okrucieństwem. Oprawcy usłyszeli wyrok skazujący ich na karę śmierci.

Pearl 15.02.2018 przyznała się do winy w ramach ugody, na której warunkach jej kara miała zostać zamieniona na dożywotnie pozbawienie wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego. W sądzie podczas rozprawy powiedziała:

„Chcę powiedzieć, że przepraszam za to, co się stało. Chciałabym, żeby Gabriel żył. Każdego dnia życzę sobie lepszych wyborów. Przykro mi i chcę, aby moje dzieci wiedziały, że je kocham.”

Isauro nie przyznał się do popełnionej zbrodni. Mężczyzna czeka w więzieniu stanowym San Quentin na egzekucję, która nie ma jeszcze ustalonego terminu.

***

Gabriel kilka miesięcy przed swoją śmiercią zgłosił sytuację w domu w szkole i członkom rodziny, co poskutkowało jedynie wezwaniami do stawienia się pary w opiece społecznej. Służby nie zainteresowały się losem chłopca.

Opracowała Karolina Koźlak

Źródła:

https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Gabriel_Fernandez
https://www.earnthenecklace.com/isauro-aguirre-wiki/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments