Morderstwo Zyty Michalskiej

14 grudnia po 26 latach zatrzymano mężczyznę w sprawie morderstwa Zyty Michalskiej (20 lat)! Jej zmasakrowane zwłoki odnaleziono 800 metrów od domu…

„Wrześni w 1994 roku. 3 kwietnia, w Wielkanoc, młoda kobieta wyszła z domu, prawdopodobnie na spacer i ślad po niej zaginął. Jednak już następnego dnia, zaginięcie miało tragiczny finał. Zmasakrowane ciało Zyty, z poważnymi obrażeniami głowy i śladami duszenia, znaleziono w lesie (…) Mimo licznych przesłuchań i zgromadzenia dowodów z miejsca zbrodni, zagadka śmierci dziewczyny wciąż była dla śledczych nieosiągalna. Głównym problemem pozostawał bowiem motyw zbrodni. Kobiety nie zgwałcono, ani nie okradziono, co wykluczyło najbardziej prawdopodobne przyczyny tak nagłego morderstwa” – możemy przeczytać w „Wprost”
– W poniedziałek w godzinach porannych w sprawie tego zabójstwa zatrzymano mężczyznę. Trwają czynności oraz analizy materiału dowodowego, dlatego na razie nie mogę podać więcej szczegółów. Mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany (…) Dwa miesiące temu zwrócili się do lokalnych mediów z prośbą o przypomnienie sprawy. Po artykułach było sporo telefonów od ludzi, którzy chcieli pomóc. Funkcjonariusze nie chcą jednak na razie zdradzać, w jakim stopniu informacje te okazały się pomocne w rozwiązaniu sprawy – mówił Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.
Czy winny tej śmierci Zyty w końcu odpowie za swoje czyny?
– Być może jutro będzie coś więcej wiadomo. Przy tego typu sprawach pośpiech jest niewskazany. W tej chwili trwa cała procedura związana z analizą materiału dowodowego i jego wzbogaceniem. Nie ukrywamy, że 26 lat temu przesłuchano bardzo dużo osób, zostało zabezpieczonych dużo śladów. Materiał musi być jednoznaczny, żeby postawić zarzuty. W tej chwili te materiały są przygotowywane – powiedział Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.
Czekamy na sprawiedliwość…
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments