Morderstwo Roberta Less

Robert Less był urodzonym w 1912 roku amerykańskim scenarzystą telewizyjnym, pracującym głównie przy komediach, między innymi przy serii: „Abbott i Castello”. Napisał też wiele odcinków serialu „Alfred Hitchcock przedstawia”, oraz pracował przy kilku odcinkach „Przygód Robin Hooda”.

13 czerwca 2004 r., Około godziny 11, Keven Lee Graff, 27-letni bezdomny, włamał się do domu Leesa. Graff znalazł go w sypialni na górze, po czym zaatakował 91-letniego scenarzystę, zasztyletował go i pozbawił go głowy. Później wyjął pasek ze spodni, wydłubał mężczyźnie nożem jedno oko i wygrzebał z czaszki większość mózgu. Następnie przeciągnął pasek przez pusty oczodół i czaszkę, a na koniec zapiął klamrę, dzięki czemu mógł trzymać głowę na pasku, jak torebkę. Bezgłowe ciało ulokował na łóżku i przykrył kocami. Potem opuścił dom scenarzysty, niosąc ze sobą odciętą głowę, przeskoczył przez płot i włamał się do sąsiedniego domu. Mieszkańcem budynku był 69-letni emerytowany lekarz – Morley Engleson. Graff zaatakował i zabił Englesona, który przez telefon rezerwował samolot. Sprzedawca biletów usłyszał atak i zadzwonił na policję. Zanim policja pojawiła się na miejscu, Graff ukradł samochód Englesona i uciekł.

Podczas przeszukania domu Englesona policja odkryła odciętą głowę Leesa leżącą na jego łóżku. Długoletnia partnerka Leesa – wówczas 86-letnia Helen Colton, odkryła bezgłowe ciało mężczyzy, przykryte kocami, w swojej sypialni jakieś pięć godzin później.

Następnego dnia Graff zwrócił uwagę ochroniarzy przy bramie wytwórni Paramount Pictures, bo mówił do siebie i krzyczał na przejeżdżające samochody. Jeden z ochroniarzy rozpoznał Graffa na podstawie wizerunku pokazanego w telewizji i zadzwonił po policję. Zapytany o zbrodnie, Graff twierdził, że jakiś człowiek z Hollywood dał mu metamfetaminę i ekstazy w noc przed morderstwem i nie pamięta, że popełnił zbrodnie.

Przez jakiś czas służył w Marynarce Wojennej. Potem trafił do zakładu psychiatrycznego z powodu problemów z psychiką, aż w końcu wylądował na ulicy. Chociaż już wcześniej jego rodzina ubiegała o jego zatrzymanie twierdzono, że nie mogą go ubezwłasnowolnić, jeżeli nie stanowi zagrożenia dla siebie i dla innych.

W lutym 2008 r. Graff przyznał się i został skazany za dziesięć przestępstw, w tym morderstwo Leesa i Engelsona, tortury, włamanie i penetrację seksualna niezidentyfikowanym przedmiotem. Otrzymał podwójne dożywocie, bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Opracowała: Natalia Montewska

Link:

Robert Lees

Homeless man gets life for beheading screenwriter, killing neighbor


https://hamitonsmissing.blogspot.com/2018/09/the-ghastly-murder-of-screenwriter.html

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Mordestwo
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments