Morderstwo matki znanego aktora…

Dylan McDermott jest amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem filmowym, którego oglądać mogliśmy między innymi w takich produkcjach, jak: „Stalowe magnolie”, czy „American Horror Story”.

Gdy się urodził jego matka miała 15 lat, a jego ojciec 17. W 1967 roku rodzice rozwiedli się. Dylan McDermott, wraz z młodszą siostrą Robin, zamieszkali z matką i jej nowym partnerem – powiązanym z gangsterskim światkiem Johnem Sponzą.

9 lutego 1967 roku, jego dwudziestoletnia wówczas matka – Diane McDermott zginęła od strzału w tył głowy. W lewej ręce kobieta trzymała niewielki pistolet, mimo że była praworęczna. Broń, która ją zabiła, została przyciśnięta do lewej strony tylnej części głowy. Na dłoniach nie miała śladów prochu,

Śmierć kobiety była początkowo uznawana za nieszczęśliwy wypadek, ale dalsze badania doprowadziły policję do oskarżenia o morderstwo Johna Sponzę, ówczesnego partnera Diane McDermott. To była czwartkowa noc. Sponza, znany policji, powiedział, że Diane popełniła samobójstwo, a potem zmienił wersję, mówiąc, że czyścił pistolet, podczas gdy Diane obierała ziemniaki nad zlewem w kuchni. Powiedział, że weszła do pokoju, w którym siedział Sponza, trzymając nóż. Nagle broń wystrzeliła i przypadkowo postrzelił kobietę.

Sponza powiedział też funkcjonariuszom, że on i Diane nigdy się nie sprzeczali. Jednak praktycznie wszyscy, którzy znali tę parę, twierdzili, że ciągle się bardzo ostro kłócili. Przynajmniej raz John zaczął dusić Diane, gdy niewystarczająco szybko kupiła mu papierosy. Przyjaciele przypomnieli sobie, że Sponza terroryzował też jej syna Dylana, bił go i pewnego razu włożył mu broń do ust. W noc śmierci Diane, Sponza rozkazał pięcioletniemu Dylanowi wyjść w zimną noc, podczas gdy on i Diane się kłócili. W chwili morderstwa chłopiec stał przed drzwiami.

Druga żona Sponzy, Naomi, powiedziała, że Sponza ją pobił, pociął i groził, że ją zabije. Uderzył ją też kilkukrotnie rurką od odkurzacza: „Powiedział mi, że jeśli nadejdzie dzień, że mi przestanie ufać, zabije mnie. Tak jak znałam Johna, wiedziałam, że nie zastrzelił McDermott przez przypadek. Wiedziałam, że ją zabił”. Nikt, kto ją znał, nie wierzył, że Diane sama się zabiła. Problem polegał na tym, że nikt nie mógł tego udowodnić.

W 1972 Sponza, który powiedział policji, że był związany z przestępczością zorganizowaną, został znaleziony martwy w bagażniku samochodu w Waltham. Został wrzucony do bagażnika, a następnie trzy razy postrzelony w plecy – najprawdopodobniej przez innych gangsterów, z którymi brał udział w napadzie na bank. Ciało rozkładało się przez około tydzień. Nieprzyjemny zapach doprowadził lokalną policję na miejsce zdarzenia. Sponza jest pochowany na Cmentarzu Kalwaryjskim w Waterbury, gdzie pochowana jest również Diane McDermott.

W 2011 roku ponownie otwarto sprawę, choć większość zdjęć i akt z tamtego okresu zaginęła – pojawiła się nawet teoria, że policjanci celowo tuszowali winę Sponzy. Mimo to , już po jego śmierci, uznano jego winę.

Opracowała: Natalia Montewska

Linki:

https://hermoments.com/dylan-mcdermott-mother-murder/

https://www.today.com/news/police-actor-dylan-mcdermotts-mother-was-murdered-1967-844276

http://mywriterssite.blogspot.com/2018/02/the-murder-of-diane-mcdermott.html

https://findery.com/Chung123/notes/golden-globe-winner-solved-moms-murder-decades-later

https://www.findagrave.com/memorial/14794183/diane-florence-mcdermott

http://jimfishertruecrime.blogspot.com/2012/07/diane-mcdermott-murder-case.html

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Mordestwo
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments