Młodzi kochankowie zabili rodziców

Suzane von Richthofen (ur. 3 listopada 1983 r.), zamordowała swoich rodziców 31 października 2002 r. , z pomocą swojego chłopaka i jego brata. Została postawiona przed sądem w São Paulo w lipcu 2006 r. i skazana na 40 lat więzienia.

Urodzona w São Paulo w Brazylii Suzane jest córką niemieckiego inżyniera Manfreda Alberta Freiherra von Richthofena i jego żony Marisii von Richthofen – Brazylijki. Jej ojciec był dyrektorem firmy, matka psychiatrą. Po ukończeniu niemieckiego gimnazjum Suzane zaczęła studiować prawo. Była opisywana jako radosna, ale trochę nieśmiała, była znana z dobrych relacji z rodzicami i młodszym bratem. Latem 1999 r. zaczęła ćwiczyć brazylijskie jiu-jitsu i na zajęciach poznała Daniela Cravinhosa, który został jej chłopakiem i wspólnikiem morderstwa.

W późnych godzinach wieczornych 31 października 2002 r. Suzane von Richthofen, która od miesięcy planowała zabicie swoich rodziców, sprawdziła, czy już śpią, a następnie wyłączyła system alarmowy osiedla i otworzyła drzwi swojemu chłopaki i jego 26-letniemu bratu – Christianowi, którzy czekali a zewnątrz.

Bracia Cravinhos poszli na górę do sypialni rodziców i ogłuszyli ich metalowymi prętami, a następnie udusili ręcznikami, gdy Suzane czekała w salonie na dole. Po dokonaniu morderstwa trójka młodych ludzi zasymulowała włamanie, zabierając pieniądze, rozrzucając papiery i robiąc bałagan. Potem wyszli, Suzane i Daniel poszli do motelu, a Christian poszedł do restauracji typu fast food. Wczesnym rankiem następnego dnia Suzane i Daniel zabrali młodszego brata dziewczyny – Andreasa, wówczas 15-latka, i wrócili do domu, gdzie „odkryli” zbrodnię, natychmiast zadzwonili na policję i opowiedzieli im swoją historię.

Oficerowie śledczy wątpili jednak we włamanie i pomyśleli o kimś znanym ofiarom, wkrótce zaczęli przesłuchiwać dzieci i pracowników rodziny Richthofen. To, co wzbudziło ich podejrzenia, to nie tylko wyłączony system alarmowy i dokumenty rozrzucone bardzo regularnie, ale także niezwykły chłód Suzane, którą zobaczyli w basenie przy domu Daniela, gdzie obchodziła dziewiętnaste urodziny, zaledwie kilka godzin po pogrzebie rodziców.

Śledczy skupili swoją uwagę na Suzane i jej chłopaku i zaczęli ich śledzić. Kluczem do aresztowania był brat Daniela – Christian Cravinhos, który kilka dni później kupił motocykl i zapłacił gotówką w banknotach 100-dolarowych. Kilka dni później, 9 listopada 2002 roku, został aresztowany, podobnie jak jego brat i Suzane, którzy wkrótce przyznali się do morderstwa. Suzane została zwolniona z więzienia w maju 2005 r. i czekała na proces w areszcie domowym.

Rodzice Suzane, którzy początkowo byli za jej związkiem z Danielem Cravinhosem, zmienili zdanie, gdy odkryli, że chłopak niemal codziennie pali marihuanę. Również jego pochodzenie z niższej klasy i niechęć do pracy lub nauki sprawiły, że nie zgadzali się na ten związek. Suzane chciała, by kupili jej mieszkanie, w którym mogłaby mieszkać z Danielem, ale jej ojciec odmówił, mówiąc, że mogłaby zrobić, co zechce, tylko jeśli sama zarobi pieniądze. Nadal potajemnie spotykała się z Danielem. Mówiła, że zrobiła wszystko dla miłości, w obawie, że Daniel ją opuści, jeśli rodzice nie zostaną zabici. Inną częścią motywu mogło być bogactwo rodziców, szacowane na około siedemnaście milionów dolarów, które Suzane odziedziczyłaby w przypadku ich śmierci.

Bracia Cravinhos przez większą część procesu płakali. Suzane była spokojna, w pewnym momencie nawet się zaśmiała. Prokurator Roberto Tardelli nazwał Suzane „mózgiem” zbrodni. 22 lipca 2006 roku Suzane została skazana na 40 lat więzienia za morderstwo. Daniel Cravinhos otrzymał te sam wyrok, a jego brat Christian został skazany na 38 lat za współudział. Od kwietnia 2007 r. Suzane przebywa w więzieniu dla kobiet pod São Paulo.

Sprawa spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów w Brazylii ze względu na wyraźny kontrast między brutalną zbrodnią a osobowością dziewczyny. Podczas gdy bracia Cravinhos pasowali do planu niewykształconych, bezrobotnych, uzależnionych od narkotyków zabójców, nie było tak w przypadku Suzane: była ładną dziewiętnastolatką z wyższej klasy, dobrze wychowaną, zawsze dobrze sobie radziła w szkole, mówiła w trzech językach obcych i tańczyła balet. Kontrast między jej wychowaniem a okrucieństwem zbrodni zszokował kraj.

Opracowała: Natalia Montewska

Linki:

https://murderpedia.org/female.V/v/von-richthofen-suzane.htm

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Mordestwo
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments