Luka Magnotta

Luka Magnotta ( ur. jako Eric Clinton Kirk Newman 24 lipca 1982 w Kanadzie)-aktor filmów pornograficznych i model, oskarżony o zabicie i rozczłonkowanie Lin Jun.

,,Szukam seksownego faceta, który chciałby zostać aktorem, w prywatnym filmie, który zamierzam nakręcić. O zgłoszenia proszę przystojnych mężczyzn w wieku 18-35 lat. Kręcę ten film tylko dla własnych potrzeb, dla zabawy, więc nie będę w stanie ci zapłacić. […]

Na te ogłoszenie zamieszczone 24 maja 2012r. przez Luka w serwisie internetowym Craiglist odpowiedział 33-letni Jun Lin-pochodzący z Wuhan ale mieszkający w Toronto student Uniwersytetu Concordia.
Kilka godzin później Jun przekroczył próg apartamentu swojego oprawcy. Magnotta częstuje gościa alkoholem ze środkami odurzającymi ,włącza kamere i przystępuje do realizacji swojego planu.
25 maja na stronie bestorge.com pojawia się film ,, 1 Lunatic, 1 Ice Pick”
Widać na nim reżysera-amatora który dźga wielokrotnie nieprzytomnego, nagiego, przywiązanego do ramy łóżka studenta śrubokrętem przypominającym szpikulec do lodu po czym brutalnie gwałci i rozczłonkowuje za pomocą noża i widelca poczym zjada kawałki jego ciała częstując nimi także swojego psa.
26 maja Policja z Toronto otrzymała informacje, dotyczące krążącego w sieci, mrożącego krew w żyłach filmu, jednak zostały one zignorowane.
29 maja 2012 r. zgłoszono zaginięcie Jun Lina.
Do krajowej siedziby Konserwatywnej Partii Kanady dociera paczka z namalowanym na wierzchu czerwonym sercem. W paczce znajdowała się odcięta lewa stopa, owinięta w bibułe oraz notatkę o rozesłaniu łącznie 6 części rozczłonkowanego ciała i sprawca zaatakuje ponownie.
Paczkę, zawierającą lewą rękę zaadresowaną do siedziby Partii Liberalnej Policja przechwycą na poczcie.
5 czerwca przesyłka zawierająca prawą stopę dostarczona zostaje do szkoły św. George’a, natomiast paczka z prawą ręką do False Creek Elementary School w Vancouver.
Największa część zwłok – korpus – został znaleziony w walizce przez dozorcę przy śmietniku na tyłach apartamentowca, w którym dokonano morderstwa .
Policja przeszukując to miejsce ujawniła i zabezpieczyła również m. in. zakrwawione ubrania, truchło psa, dokumenty na nazwisko Luka Magnotta, a także ujęcia z kamery na tyłach oraz w samym budynku. Nagrania z monitoringu przedstawiają podejrzanego który wychodził kilkukrotnie z budynku w nocy z 24 na 25 maja z workami na śmieci i walizką. Genitalia ofiary były nienaruszone.
Początkowo śledczy zakładali, iż z uwagi na fakt, że nie znaleziono głowy denata są to zwłoki Luki Magnotty. Na tym etapie śledztwa nie wiedziano jeszcze, że 26 maja morderca posługując się fałszywym paszportem na nazwisko Kirk Tramell wyleciał do Montrealu.
W apartamencie podejrzanego nr 208 w budynku nr 5720, przy ul. Decarie ujawnione zostały liczne ślady krwi: na materacu, lodówce, stole i wannie, a także czerwony napis na szafie “Jeśli nie podoba ci się odbicie. Nie patrz w lustro. Mam to gdzieś” oraz narzędzia, którymi sprawca prawdopodobnie posługiwał się dekapitując i bezczeszcząc zwłoki ofiary.
30 maja Policja potwierdziła, że części ciała znalezione na przestrzeni kilku dni należą do zaginionego Jun Lin.
31 maja Interpol wystawia czerwoną notę ze zdjęciem Magnotty.
Głowa ofiary została odnaleziona dopiero 2 lipca po anonimowym donosie, na brzegu jeziora w Parku Angrignon w Montrealu.
Jako najbardziej prawdopodobną przyczynę zgonu lekarz podał wykrwawienie na skutek poderżniętego gardła. Jednoznaczne określenie, które rany zostały zadane przed, a które po śmierci było niemożliwe. Badanie głowy, wykazało złamania kości jarzmowej czaszki, a także szczęki.
W dniu 4 czerwca 2012 r. Magnotta został zatrzymany przez berlińską policję w kafejce internetowej podczas czytania wiadomości o sobie.
23 grudnia 2013 r. ława przysięgłych uznała oskarżonego winnym wszystkich stawianych mu zarzutów – orzeczono karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Opracowała: Ania Mendel

https://www.documentingreality.com/forum/f225/magnotta-found-guilty-first-degree-murder-150790/
https://www.documentingreality.com/forum/f225/magnotta-trial-148357/
https://www.cp24.com/you-got-me-canadian-murder-suspect-tells-german-police-1.835040
https://torontosun.com/2012/06/09/magnotta-aimed-to-shock-ex-fbi-profiler/wcm/5998ff5f-f6f0-418e-ad6f-5687c564c52d
http://murderpedia.org/male.M/m/magnotta-luka.htm
https://www.reuters.com/article/us-canada-magnotta-trial/accused-in-canada-dismemberment-trial-had-troubled-childhood-his-father-says-idUSKBN0IK25O20141031
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Histrioniczne_zaburzenie_osobowo%C5%9Bci?fbclid=IwAR0zP7Dhd3lxunMhQOV5oQ0B4eSuxwcKxwH9jKxE8ECYWbrOJws4wEK9FN8
https://www.thecrimemag.com/a-chilling-look-inside-luka-magnottas-apartment/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments