Kanibal z Andów

12.02.1999 rok; San Cristobal w stanie Táchira (Wenezuela) → Funkcjonariusze ds. ochrony ludności znaleźli szczątki 2 młodych mężczyzn w parku, po tym, jak na komisariat zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że w tym miejscu zaginął jego brat. Po przeszukaniu całego terenu odnaleziono jeszcze 6 innych ciał. Początkowo uważano, że trafiono na cmentarzysko związane z nielegalnym handlem organami lub miejsce rytuałów satanistycznych.

W toku śledztwa wykazano, że ciała należą do osób będących w bazie zaginionych. Niedaleko miejsca makabrycznego odkrycia znajdowała się szopa, którą dokładnie przeszukano.

To,co funkcjonariusze ujrzeli, pozostanie w ich pamięci na zawsze. Znaleziono kilka naczyń z ludzkim mięsem, 3 odcięte głowy oraz kończyny. W szopie pomieszkiwał José Dorángel Vargas Gomez – bezdomny chorujący na schizofrenię paranoidalną.

***
Uważa się, że Gomez mordował od listopada 1988 roku. Polował na swoje ofiary za pomocą kamieni i prowizorycznej włóczni z metalowej rurki. Czaił się na osoby wychodzące z pobliskiego baru. Po morderstwie dokładnie oddzielał części ciała “jadalne” od „niejadalnych”. Części takie jak jądra, stopy, czy kości zakopywał. Nie miał, gdzie przechowywać mięsa, więc ono szybko ulegało rozkładowi, w efekcie czego mężczyzna polował regularnie.

“Jasne, zjadam ludzi. Każdy może jeść ludzkie mięso, ale trzeba je dobrze umyć i przygotować, aby uniknąć chorób. Jem tylko te części mięśni, które są moimi ulubionymi, szczególnie uda i łydki. Robię bardzo smaczny gulasz z języka, a z oczu robię pożywną i zdrową zupę.”

Polował jedynie na mężczyzn. Unikał też spożywania osób z nadwagą, ponieważ “mają za dużo w sobie cholesterolu” oraz emerytów – “ich mięso jest za twarde”.

Szacuje się, że ofiar było 40, ale mężczyźnie udowodniono tylko 10 zabójstw.

***
Co ciekawe – Gomez był aresztowany wcześniej 3 razy. Dwa razy za kradzież drobiu i bydła oraz za zabójstwo Baltazara Cruz Moreno, i zjedzenie jego zwłok. Został skierowany do Instytutu Rehabilitacji Psychiatrycznej Peribeca. Po dwóch latach specjaliści stwierdzili, że mężczyzna nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa, dzięki czemu jak gdyby nigdy nic wyszedł na wolność.

***

W 2016 roku wziął udział w zamieszkach więziennych. Podczas nich zabił dwóch osadzonych, a ich szczątkami częstował innych więźniów.

Obecnie przez bałagan administracyjny (nie można mężczyzny uznać ani za psychopatę, ani za kryminalistę w świetle wenezuelskiego prawa oraz nie wiadomo czy mężczyzna odsiedział już swój wyrok, czy nie) przebywa w izolatce na jednym z komisariatów policji. U Gomeza zdiagnozowano początkowe stadium choroby Parkinsona. Obecnie większość czasu spędza na zamiataniu podłogi oraz praniu ubrań.

“Niczego się nie wstydzę. Wsadzili mnie do tego więzienia na darmo.”

Opracowała Karolina Koźlak

Bibliografia:
https://en.wikipedia.org/wiki/Dorángel_Vargas
https://murderpedia.org/male.V/v/vargas-dorancel.htm
https://criminalminds.fandom.com/wiki/Dorángel_Vargas

After Doctors Released This Patient In Venezuela, He Went On To Kill And Eat At Least 10 People

Dorangel Vargas: The Hannibal Lecter of the Andes

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments