Jaś i Małgosia

Każdy zapewne zna bajkę o Jasiu i Małgosi, napisaną przez Braci Grimm. Jednak życie to nie bajka i potrafi nas zaskoczyć każdego dnia. Historia ta w pewien sposób może śmiało przypominać współczesną wersję tej znanej bajki. Jaś i Małgosia wpadają w szpony Baby Jagi, która pragnie zjeść rodzeństwo. Wydarzenia miały miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim, a w postać bohaterów bajki wcieli się Piotr M. oraz Barbara M. rodzeństwo, które w brutalny sposób zakatowało swoją matkę.

Piotr M. sprawiał wrażenie osoby bardzo religijnej, każdego dnia chodził do kościoła na godzinę 18 i jak mówi Stanisław Galiński: „Zawsze siadał z tyłu po prawej stronie kościoła. Bardzo żarliwie się modlił, zawsze przystępował do komunii świętej”. Po mszy podchodził do kropielnicy i napełniał buteleczkę wodą święconą, następnie robił znak krzyża i wracał prosto do domu. Nikt jednak nie przypuszczał, że w domu dochodzi do maltretowania 75-letniej matki, Ireny M.

Rodzeństwo uznało, że ich 75-letnia matka jest opętana przez diabła, była w ich oczach swego rodzaju Babą Jagą, z której należało wypędzić złe moce. Zamiast udać się po pomoc do osób duchownych, postanowili, że sami przeprowadzą „egzorcyzmy”. Syn ofiary, osoba bardzo religijna, dochodzi do wniosku, że skoro w filmach się udaje wypędzić demona z osoby opętanej, to i jemu się również uda. Oczywiście nie bierze udziału sam, jako pomoc ma swoja siostrę Barbarę. Podejrzenie o to, że w domu zagościł demon, wzięło się podobno stąd, iż niedawno zmarł mąż kobiety, a jednocześnie ojciec rodzeństwa.

Amatorskie egzorcyzmy w tym przypadku, były bardzo brutalne. Syn ofiary trzymając krucyfiks przy twarzy swojej matki, zmuszał ją do powtarzania, iż wyrzeka się ona szatana, a gdy ta tego nie zrobiła lub zrobiła za cicho, bił ją po twarzy. Kobieta zmuszana była również do picia wody święconej, lecz gdy nie chciała pić, była bita. Nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić ile musiała wycierpieć ta biedna kobieta, ani jak długo była maltretowana przez swoje własne dzieci. Na początku maja 2014 roku, pogotowie dostało sygnał, że 75-latka nie żyje. Lekarz zastał kobietę leżącą w łóżku, w mieszkaniu gdzie pełno było symboli religijnych. Zaniepokoiły go ślady na ciele 75-latki, zaalarmował więc policjantów.

Śledczy postawili mężczyźnie m.in. zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Jego siostrę zatrzymano, ponieważ nie udzieliła matce pomocy, ponadto ustalili, że brała również czynny udział w maltretowaniu matki. Sekcja potwierdziła podejrzenia śledczych. Bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety okazały się obrażenia mózgu wynikające z urazów twarzoczaszki. Prócz tego kobieta miała pęknięta żuchwę, kilka złamanych żeber oraz liczne sińce.

Prokuratura zleciła przeprowadzenie badań psychiatrycznych. Rodzeństwo zostało poddane obserwacji sądowo-psychiatrycznej. O obojgu lekarze powiedzieli, że ze względu na stan zdrowia psychicznego nie byli w stanie kierować swym postępowaniem, ani rozumieć znaczenia swoich czynów. Biegli orzekli, że oprócz tego, iż podejrzani są niepoczytalni, istnieje wysokie i realne prawdopodobieństwo, że przebywając na wolności, dopuszczą się ponownie takich samych, bądź podobnych czynów Prokurator Waldemar Pionka poinformował opinię publiczną, że został skierowany do Sądu Okręgowego w Kielcach wniosek o umorzenie postępowania karnego. Jednocześnie składając wniosek o zamknięcie rodzeństwa, w zakładzie psychiatrycznym.

Niestety nie udało mi się znaleźć źródeł, na temat gdzie przebywają teraz, prawdopodobnie są umieszczeni w jednym ze szpitali psychiatrycznych.

Morałem bajki o Jasiu i Małgosi jest to by zachować umiar w jedzeniu słodyczy i by za daleko nie oddalać się od domu. W tym zaś przypadku z życia codziennego morałem może być fakt, by nie popadać w fanatyczne wręcz wyznawanie wiary, bez względu czy jest to chrześcijaństwo, islam, czy inne…

Opracował: Jan Kryński

Źródła:
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/final-sprawy-smierci-75latki-z-ostrowca-kobieta-zginela-pobita-na-smierc-podczas-egzorcyzmow-odprawianych-przez-syna/ar/8086904

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/egzorcyzmami-zabili-swoja-matke-morderstwo-w-ostrowcu-swietokrzyskim/hqt00m0#slajd-2

https://natemat.pl/101715,rodzenstwo-z-ostrowca-zabilo-matke-podczas-amatorskich-egzorcyzmow-bo-nie-chciala-wyrzec-sie-szatana

https://natemat.pl/120627,rodzenstwo-zabilo-matke-podczas-egzorcyzmow-brat-i-siostra-sa-niepoczytalni

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Mordestwo
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments