Gdy fikcja miesza się z rzeczywistością

23.07.2007 rok; Brazylia; Velha Central → 12-letni Gabriel Kuhn wraz z 16-letnim Danielem Petrym spędzali wolny czas, tak jak zazwyczaj przy swojej ulubionej grze – Tibii (gra wieloosobowa RPG). Chłopcy mimo różnicy wieku byli przyjaciółmi. Gabriel robił bardzo duże postępy w grze, ale do dalszego rozwoju brakowało mu 20 000 sztuk złota. Daniel pomógł kumplowi w potrzebie, ale po chwili konsternacji jednak stwierdził, że chce złoto z powrotem. Gabriel nie zwrócił podarku, a w dodatku zablokował Daniela w grze. To co się później stało, jest aż ciężkie do opisania…

Daniel tak bardzo zdenerwował się, że zaatakował przyjaciela. 16-latek zgwałcił i udusił Gabriela. Pod wpływem chwili postanowił ciało chłopca schować na strychu, jednak dostęp do niego był utrudniony (strych był bardzo wysoko). Trudno było mu przenieść całe ciało na raz po drabince, więc wpadł na pomysł poćwiartowania zwłok. Wziął piłę do metalu oraz nóż i odciął chłopcu nogi.

*niektóre źródła podają, że Gabriel nie zmarł podczas duszenia, tylko w trakcie rozczłonkowywania.

Po chwili do domu wróciła mama Gabriela. Ujrzała zamordowanego syna z obciętymi nogami…

***

Daniel Petry był zbuntowanym nastolatkiem, dla którego gry komputerowe były odskocznią od szarej i brutalnej rzeczywistości. Ze względu na swoje skłonności do agresywnych zachowań leczył się psychiatrycznie, jednak często opuszczał sesje teraputyczne i wizyty kontrolne.

Sąd skazał Daniela na pobyt w ośrodku dla młodocianych przestępców. Prawo w Brazylii bardzo łagodnie traktuje młodzież, więc 16-latek po 3 latach wyszedł na wolność.

***

Co ciekawe – nie jest to jedyna zbrodnia z kultową grą w tle. W 2017 roku Szymon B. z Piły przegrywając w grze, rozładował złość na dwuletniej córce partnerki. Mężczyzna popchnął dziecko, które w wyniku odniesionych obrażeń (pęknięta czaszka oraz liczne krwiaki) zmarło w szpitalu. Matka dopiero po długim czasie zdecydowała się pomóc córeczce.

Szymon B. został skazany na 12 lat pozbawienia wolności. Matka dziecka za przyczynienie się do jego śmierci została skazana na 2 lata pozbawienia wolności.

Opracowała Karolina Koźlak

Bibliografia:
http://tibiacommunity.com/in-2007-a-kid-was-brutally-murdered-over-tibia-not-a-joke
https://jamesemirzianwaldementersoftwareonwikia.fandom.com/wiki/Gabriel_Kuhn
https://reignmaker1911.com/tag/gabriel-kuhn/
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/pila-szymon-b-przegrywal-gre-pchnal-2-letnia-lilke-na-drzwi/3p8j0ly

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments