Baba Jaga z Barcelony…

-Dzbany i misy wypełnione organami… smalec z ludzkiego tłuszczu, księgi i przepisy z recepturami, części kosteczek ukryte w ścianie oraz zakrwawione ciuszki. Znalezisko odkryte w ubogiej dzielnicy Raval brzmi jak niesamowita historia z XV wieku, a nie z ery współczesności. Kto więc przyczynił się do tak bestialskich czynów? w pierwszej chwili na myśl przychodzi nam Baba Jaga.

Kobieta- uosobienie delikatności, matczynej miłości i wielkiej empatii, ale tylko stereotypowo. Bogaty zasób tego znaleziska należał do kobiety ochrzczonej przez prasę mianem ,, Wampirzyca z Barcelony,,. Krwawa Enriqueta Martí i Ripollés prowadziła interes dla bogaczy hiszpańskiego społeczeństwa na początku XX wieku.

Jako młoda kobieta opiekowała się dziećmi, jednak szybko zaczęła robić karierę jako prostytutka… wyszła za mąż wiele lat później, ale to małżeństwo nie przetrwało przez niewierność Ripolles. Podczas swojego życia zaczęła trudnić się stręczycielstwem dzieci, uzdrawianiem oraz magią. Wpadła podczas ,,Tragicznego Tygodnia,, i została zatrzymana pod zarzutem prowadzenia domu publicznego, gdzie przebywały dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

Akty sprawy chwilę później zniknęły w tajemniczych okolicznościach… Drugim razem Ripolles nie miała tyle szczęścia. Sąsiadka zauważyła w oknie dziewczynkę z ogoloną głową . Jak się później okazało dziewczynka opowiedziała policji w jaki sposób się znalazła w tym miejscu, a również wspomniała o jeszcze jednym chłopcu, którego Ripolles zaszlachtowała, a potem jak gdyby nigdy nic poszła udawać, że śpi-mówiła dziewczynka.

,,Porywała dzieci i niemowlęta i mordowała je, a następnie z ich szczątków przyrządzała eliksiry, które sprzedawała za duże sumy bogatym mieszczanom. Krew, tłuszcz, włosy i kości bezbronnych ofiar były podstawą toników, mazideł i okładów o mocy leczniczej, które bogaci kupowali, aby wyleczyć gruźlicę…

Sprawa Ripolles utonęła w 1912 r. wraz z utonięciem Titanica, świat na chwilę zwrócił oczy na tą tragedię wówczas.

W 1913 r. znaleziono Ripolles zamordowaną na podwórku zakładu karnego, do prasy podano informacje o nowotworze macicy, jednak oczywiste było to, ze zbyt wielu zależało na jej milczeniu. W trakcie śledztwa liczbę jej ofiar oszacowano na ok. 12.

Niewyobrażalne tragedie podyktowane ludzkim charakterem, każdy człowiek może zastanawiać się co kieruje takimi ludźmi przy morderstwach z zimą krwią jak na razie wiadomo główne cechy osobowości sprawców zabójstw to właśnie egocentryzm, niewykształcona osobowość, ale i też nieprzystosowanie społeczne, niewykształcone postawy moralne lub niski poziom świadomości społecznej oraz agresja i infantylizm.

Opracowała: Sara Białobrzewska

Baba Jaga istniała naprawdę. Ta historia nie pozwoli Wam w nocy zasnąć


https://blaber.pl/kultura/wampirzyca-z-barcelony-historia/

Podcast;

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments