98 ciosów nożem…

Brutalne morderstwo matki i córki.

W każdym większym mieście znajdziemy dzielnice, w których występuje znacznie większa przestępczość. W Katowicach to właśnie Nikiszowiec jest postrzegany jako najniebezpieczniejsza dzielnica. To właśnie tam ma miejsce wiele aktów wandalizmu, rabunków i napaści. Problemy społeczne wynikające z dużego bezrobocia związanego z przemianami ustrojowymi, a także upadkiem zakładów są stopniowo załagadzane przez działania kulturalne, oświatowe, a także zwiększenie aktywności policji, monitorowania dzielnicy.

To właśnie w tej niewielkiej dzielnicy Katowic, doszło do potwornej zbrodni, która w 2003 roku wstrząsnęła całymi Katowicami…

Wracając z kontraktu w Niemczech, Andrzej P. cieszył się, że wróci do ukochanej żony i córki. Na to co zastał w domu po powrocie, na pewno nie był gotowy…

Ciała 45-letniej Zofii P. i 14-letniej córki Klary P. zostały zmasakrowane, o czym najlepiej świadczy fakt, że w sumie zostało zadane 98 ciosów nożem. Policja po przyjechaniu na miejsce zbrodni nie miała łatwego zadania. Jak ustalili już pierwsze ciosy w serce, były śmiertelne, następnie poderżnął gardła, potem się umył, pogasił światła i wyszedł. Na schwytanie mordercy tej brutalnej zbrodni potrzeba było 3 lat…

Kobieta, która mieszkała po sąsiedzku nie mogła uwierzyć w to co się stało: „Zosia prowadziła dom, Klara chodziła do gimnazjum. Wdała się w matkę: obie były ułożone, nie zapraszały do domu obcych. Jak sobie pomyślę, że to się stało za ścianą, nie mogę uwierzyć. Nic nie słyszeliśmy, pies nawet nie szczeknął”.

Śledczy byli pewni, że osoba, która w tak makabryczny sposób pozbawiła życia matkę i córkę ma zaburzenia psychiczne, o czym najlepiej świadczą słowa osoby zaangażowanej w sprawę: „To psychopata. Mógł spędzić nawet kilka godzin w domu po dokonaniu zbrodni”. Ponadto biegli określili jego portret psychologiczny: zachowanie cechuje seryjnego zabójcę, o psychicznym zabarwieniu wampirycznym. Widok krwi go podnieca.

Wykonano wszelkie możliwe ekspertyzy, zabezpieczono ślady linii papilarnych mordercy, które przepuszczono przez komputerowy system AFIS, niestety bez skutku. Sprawa ta była także omawiana w popularnym programie telewizyjnym 997. Zadzwoniło kilku informatorów, wskazując rzekomych sprawców. Wszystkie informacje okazały się jednak nietrafione. Przesłuchano kilkaset osób. Nawet kolegów Klary, z którymi była dwa lata temu na wakacjach.

Policja niemiecka na naszą prośbę przesłuchała nawet osoby pracujące z mężem i ojcem ofiar – mówi prokurator Piekarski.

Na podstawie zeznań udało się sporządzić portret pamięciowy, mężczyzny, który mógł mieć wiedzę na temat tej makabrycznej sprawy. Mężczyzna był widziany na klatce schodowej wieczorem, w przeddzień morderstwa. Wsiadł do samochodu stojącego przed kamienicą, prawdopodobnie poloneza, na słupskich numerach rejestracyjnych. Słupska policja sprawdza wszystkich właścicieli polonezów w tym mieście.

Jeden z tropów prowadził do mężczyzny, którego Zofia miała poznać na spotkaniach Anonimowych Alkoholików. Mężczyzny nie udało się od razu namierzyć, jak się okazało, był bezdomnym i przemieszczał się po całym kraju. Odnalazł się dopiero trzy lata później, w 2006 r. na krakowskich Plantach.

47-letni Robert P. przyznał się do popełnienia zbrodni. Motywu nie wyjaśniono po dziś dzień. Nie wiadomo także jaki wyrok zapadł w tej sprawie. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że osoba odpowiedzialna za to makabryczne przestępstwo, dostała zasłużoną karę…

Edit: Dostaliśmy informację dotyczącą sprawy, osoba ta pragnie jednak zostać anonimowa.

Sprawca trafił tylko do psychiatryka, ale nie wiem na jak długo. Zbrodnia nie była w 100% na tle seksualnym. Z domu znajomej zginęły tylko ręczniki i prześcieradła, podobno wycierał się nimi i spalił, ale to nieoficjalnie wiem.

Opracował: Jan Kryński

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego Instagrama pod tym linkiem:
https://www.instagram.com/anatomia_zla/?hl=pl

Źródła:

https://katowice.naszemiasto.pl/kto-zabil-matke-i-corke/ar/c1-5816459
https://dziennikzachodni.pl/katowicki-dramat-zabojstwo-w-superjednostce/ar/364952
https://katowice.naszemiasto.pl/zabojstwo-w-superjednostce-i-final-zbrodni-sprzed-lat/ar/c1-764280

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Mordestwo
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments