17-ciał w studni

W 2004 roku podczas prac wykopaliskowych pod budowę nowego centrum handlowego w Norwich w Anglii,
Odkryto studnię zawierającą szczątki siedemnastu osób.
Antropolog sądowy zidentyfikował wśród szczątków 11 dzieci.
Ten szczegół był chyba najbardziej niepokojący ze wszystkich, nasuwał też myśli:
Czy ci ludzie byli martwi, czy żyli, kiedy wrzucano ich głową do studni?

Być może o tym nie wiecie, ale Anglia ma bardzo mroczną antysemicką historię, która może konkurować z historią Hitlera. W rzeczywistości można, by argumentować, że Adolf prawdopodobnie zaciągnął swoje pomysły z tego średniowiecznego przykładu. Wróćmy jednak do tragicznego odkrycia. Kim byli ci ludzie i jak to się stało, że znaleźli się jeden na drugim w masowym cylindrycznym grobie? Jedna z pierwszych teorii głosiła, że ​​był to zbiorowy grób dla tych, którzy zmarli na chorobę taką jak dżuma. ale na zarazę było za wcześnie. Chrześcijańskie tradycje pochówku, nawet dla tych, którzy zmarli z powodu choroby, obejmowały kładzenie zmarłych na plecach, z głową skierowaną na zachód i stopami skierowanymi na wschód, zgodnie z przewidywaniami Pisma Świętego, że drugie przyjście Chrystusa nastąpi na wschód. Więc to nie mógł być pogrzeb pełen szacunku, ale bardziej dowód czegoś znacznie bardziej złowrogiego.

Niektóre źródła twierdzą, że chociaż szczątki mogą być pochodzenia żydowskiego, nie należy zakładać, że zgony były wynikiem prześladowań religijnych i kulturowych panujących w tamtym okresie. Okoliczności na pierwszy rzut oka niby pasują, nie ma jednak wystarczających dowodów fizycznych, aby móc uznać je jako prawdziwe i w pełni wiarygodne, ponieważ nic nie wskazywało na uraz kości od noża lub żadnej innej broni, nie było też śladów ścięcia, przyczyny śmierci więc pozostają nieznane. Wiemy tylko, że to było morderstwo. Można mieć tylko nadzieję, że śmierć nadeszła szybko, ale biorąc pod uwagę brutalność średniowiecza, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że przynajmniej część ofiar podczas tego złowrogiego aktu żyła, i całkiem możliwe, że była w pełni świadoma. Według dokumentu, jaki opublikowała Brytyjska telewizja BBC, upadek ofiar na dno studni byłby śmiertelny dla pierwszych dorosłych co więcej, ciężar ściśniętych razem ciał prawie uniemożliwił oddychanie, prowadząc finalnie do uduszenia.

Szczątki 17 ciał, odkrytych na dnie studni w mieście Norwich w 2004 roku, zostały pochowane na cmentarzu Earlham W uroczystości żałobnej uczestniczyło około 50 osób. Zarówno Chrzescijan jak i Żydów Niezależnie od tego, czy był to akt antysemityzmu, czy nie, jest to z pewnością mroczny okres w historii Anglii.

Niestety to tylko jeden z wielu. Jeśli lubicie kopać w historii tego narodu pewnie wiecie, że prawie wszędzie znajdziecie szkielety.

 

Zródło: http://www.strangehistory.net/2015/07/11/seventeen-bodies-in-a-well-a-norwich-mystery/

https://shockandawe.home.blog/2019/03/02/17-bodies-found-in-a-medieval-well/

https://www.jpost.com/jewish-world/jewish-news/british-jews-to-bury-medieval-massacre-victims-306943

Zdjęcie Poglądowe

Opracował : Damian Banaś

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments