10 ciał było powieszonych

01.07.2018 rok; przedmieścia New Delhi (Indie) → około godziny 7:15 sąsiad rodziny Chundawat prowadzącej miejscowy sklep, udał się do ich domu. Mężczyzna miał w zwyczaju z jednym z członków wspomnianej rodziny chodzić na poranne spacery. Niepokój sąsiada wzbudził również fakt, że sklep nie został jeszcze otwarty (sklep był otwierany o 6 rano).

Drzwi do domu rodziny Chundawat były otwarte. Nagle oczom sąsiada ukazało się 10 wiszących ciał oraz 1 leżące na podłodze.

Mężczyzna zaalarmował sąsiadów oraz wezwał policję.

***
10 z 11 osób (4 mężczyzn, 6 kobiet) było powieszone w obrębie holu. Miały zawiązane oczy kawałkami prześcieradła, zatkane bawełną uszy oraz zaklejone taśmą usta. Niektóre z ciał miały również związane ręce oraz stopy. Ciała zwisały z siatki, która była podwieszona pod sufitem.

Jeden z mężczyzn miał jedną rękę przy szyi oraz częściowo zdjętą taśmę z ust, co sugeruje, że próbował się uwolnić.

Jedyną osobą, która nie została powieszona, była 77-latka. Kobieta została uduszona w innym pokoju.

***

Według miejscowej policji było to masowe samobójstwo lub morderstwo spowodowane wiarą okultystyczną. W domu odnaleziono notatki spisane przez jednego z członków rodziny.

“Znaleźliśmy odręczne notatki opisujące sposób związania rąk i nóg i są one bardzo podobne do tego sposobu.”

Policja przesłuchała 20 innych krewnych rodziny. Wszyscy zgodnie twierdzą, że nikt nie był powiązany ze środowiskiem okultystycznym, jednak śledztwo wykazało, że dwie osoby z rodziny zachęcały pozostałych członków do “osiągnięcia zbawienia”.

Sąsiedzi zeznali, że myśleli, że jeden z mężczyzn był opętany przez ducha jego ojca.

Łącznie przesłuchano ponad 130 osób.

Psychologowie uważają, że tragedie spowodowało zaburzenie psychotyczne, w którym członkowie rodziny ślepo ufali jednemu z nich i wykonywali podane polecenia bez żadnego “ale”.

Jednak sekcja zwłok oraz przeszukanie domu nie wskazywało na planowane samobójstwo – lodówka była pełna, telefony naładowane, w kuchni znajdowała się chana dal, która się moczyła na następny dzień, a obecność strawionych resztek w jelicie grubym nie wskazywała na to, żeby ktokolwiek z członków rodziny był zestresowany. Rodzina nawet planowała remont. W domu znaleziono materiały budowlane.

Ze ściany domu wystawało 11 metalowych rur. Wiele osób uważa, że są one powiązane z tragedią oraz wierzeniami okultystycznymi. Jednak najbardziej prawdopodobną wersją jest, że rury służyły do wentylacji, a ich liczba nie ma nic wspólnego z liczbą członków rodziny.

Głośno również było o nagraniu zarejestrowanym w nocy przed wydarzeniem. Dwie kobiety z rodziny zaniosły do domu krzesło, które zostało użyte później przy powieszeniu.

Jaka jest prawda? Tego jeszcze nie wie nikt. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że sprawa kiedyś się wyjaśni. W sprawie jest wiele sprzecznych informacji oraz niedomówień.

Opracowała Karolina Koźlak

https://en.wikipedia.org/wiki/Burari_deaths
https://www.thehindubusinessline.com/news/burari-deaths-family-may-have-been-suffering-from-shared-psychosis/article24328224.ece#
https://in.news.yahoo.com/burari-deaths-one-family-member-042233121.html
https://www.indiatoday.in/india/story/burari-deaths-unsatisfactory-probe-haunted-house-claim-lone-survivor-battling-1559378-2019-07-01
https://www.dnaindia.com/delhi/report-burari-deaths-blindfolded-in-faith-2634003

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments