„Piękno przestępstwa” Józef Wójcikiewicz

RECENZJA

„Piękno jest tym wszystkim, co ludzie pięknem nazywają”
Umberto Eco

„Piękno przestępstwa” Józefa Wójcikiewicza jest niecodziennym spojrzeniem na świat zbrodni…

Czy przestępstwo może być piękna? Czym jest estetyka sądowa? Czym istnieje coś takiego jak: estetyka zbrodni?

Z pewnością tak zadane pytania wielu osobą zmącą odbiór pewnej rzeczywistości. Na szczęścia w tej pozycji uzyskamy na nie odpowiedź. Przed zapoznaniem się z nią nigdy się nie zastanawiałam nad tym zagadnięciem. Autor wprowadza nas w mroczny i fascynujący kanon na przykładzie zbrodni z wielu zakątków naszego globu, a ich osią czasu jest wiek: osiemnasty, dziewiętnasty i dwudziesty. Poznajemy modus operandi sprawców, który klasyfikuję nam wysublimowany świat przestępczego piękna, który zawiera również takie czynniki jak sztuka i literatura.

Czy chcesz zagłębić się w świat morderczego piękna?

„Piękno przestępstwa” łączy w sobie wiele dziedzin takich jak kryminalistyka, kryminologia, filozofia i prawo. Nie ukrywam, że pozycja jest skierowana do trochę ambitniejszego odbiorcy. Może być ciekawą alternatywą na długie jesienno-zimowe wieczory.

Podsumowując, mogę z całą pewnością polecić tę książkę osobą lubujących się w tego typu pozycjach. Jest to miłe dopełnienie literatury fachowej, jaki i nowe przedstawienie całkiem nieoczywistego zagadnienia, jakim jest estetyka sądowa.

Jestem ciekawa Waszego zdania o tej nietuzinkowej książce…

Książkę można nabyć na:
https://wuj.pl/ksiazka/piekno-przestepstwa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments