Jarosława Molendy „Bikini Killer. Seryjny morderca Charles Sobhraj”.

 

RECENZJA

„Nigdy nie zabijałem dobrych ludzi”

Wielkimi krokami zbliża się 9 czerwca – dzień premiery najnowszej powieści Jarosława Molendy „Bikini Killer. Seryjny morderca Charles Sobhraj”. Zawsze towarzyszy mi szczególna ekscytacja, kiedy sięgam po książkę na długo przed jej premierą, a tym większa, że tym razem jest to jeden z moich ukochanych autorów. To kolejna książka Jarosława Molendy, który zawsze z wielkim oddaniem i starannością oddaje profil mordercy. Jak zawsze jestem w pełni usatysfakcjonowana. Książka świetnie napisana, wciągająca od pierwszych stron.

Bikini Killer to historia Charles Sobhraj – niezwykle przebiegłego seryjnego mordercy. Wyróżniała go wyjątkowa bezwzględność i okrucieństwo.Uważa się go za jednego z najbardziej niebezpiecznych kryminalistów na świecie. Motywy jego zbrodni są szokujące…

Jarosław Molenda w idealny sposób oddał jego podstępną naturę, dzięki której został nazwany Serpent („Wąż”) i Bikini Killer. Niezwykle trafnie nakreślił sposób w jaki manipulował ludźmi, z którymi się zetknął. Potrafił wtopić się w otoczenie, dostosować do każdych warunków. Posiadał wysoki iloraz inteligencji oraz nieodparty urok osobisty. Bez skrupułów używał swoich atutów, aby uśpić czujność przyszłych ofiar. Miał niesamowite zdolności aktorskie, dzięki którym potrafił zagrać osoby z różnych stron świata! Książka trzyma w napięciu do samego końca. Autor stopniowo i chronologicznie dawkuje nam informacje o Bikini Killer. To dzięki temu zabiegowi możemy dokładnie prześledzić jego drogę ku morderczej pasji. To w końcu Sobhraj jest odpowiedzialny za słynną serię morderstw na szlaku hipisów w latach 60. I 70. Polował głównie na bogatych turystów. Przypisuje mu się zabicie dwudziestu osób w Indiach, Malezji, Nepalu i Tajlandii.

Historia Bikini Killer autorstwa Jarosława Molendy moim zdaniem jest najlepszą dostępną pozycją na rynku opisującą tego seryjnego mordercę. W idealny sposób oddaje czas i klimat egzotycznych miejsc. Należy też dodać, że życie Charlesa Sobhraja stało się inspiracją dla stacji BBC i platformy NETFLIX, który stworzył serial „The Serpent”.

Podsumowując, mogę z całą pewnością stwierdzić, że pozycja powinna znaleźć się obowiązkowo na półce każdego miłośnika tematyki kryminalnej!!

Jestem ciekawa co Wy o tym o tej książce powiecie. Czekam na Wasze opinie!!

Zapraszam również do konkursu na naszej stronie, w którym można wygrać 3 przedpremierowe egzemplarze książki Jarosława Molendy.

Jeśli Wam się nie uda wygrać- zapraszam na stronę Wydawnictwa Replika, która prowadzi przedsprzedaż:

Bikini KillerSeryjny morderca Charles Sobhraj – jego życie i zbrodnie

Opracowała GoSia Nieć
Korekta Aleksandra JurszaWszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy – jesteście częścią nas!!🤝

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Książki
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments