„Billionaire Boys 'Club”

Billionaire Boys Club był klubem inwestycyjnym i towarzyskim założonym w 1983 roku przez Josepha Henry’ego Hunta . Możliwości „szybkiego wzbogacenia się”, które grupa zaoferowała klientom, kusiły synów zamożnych rodzin. Biorąc pod uwagę ich brak doświadczenia i trudności w odniesieniu sukcesu niezależnie od statusu bliskich, organizacja taka jak BBC okazała się atrakcyjna dla tych młodych mężczyzn. Pieniądze wniesione przez inwestorów były przeznaczone na wspieranie bogatego stylu życia młodych członków klubu. Ze względu na reputację organizacji złożonej z młodych, niedoświadczonych mężczyzn z zamożnych rodzin, nazywano ją żartobliwie „Billionaire Boys 'Club”. Sam Hunt pochodził z niepełnej rodziny z niższej klasy średniej i mógł uczęszczać do Harvard School tylko dzięki stypendiom.

W 1984 roku Hunt i ochroniarz Jim Pittman, zostali oskarżeni o zabójstwo Rona Levina – oszusta, który rzekomo oszukał BBC na ponad 4 miliony dolarów. Ciała Levina nigdy nie znaleziono, a Hunt utrzymuje, że Levin, który był poszukiwany i zwolniony za kaucją z więzienia w momencie zniknięcia, uciekł z kraju, aby uniknąć oskarżenia. Kiedy policja przeszukała mieszkanie Levina, znalazła coś, co wyglądało na listę rzeczy do zrobienia zapisaną odręcznym pismem Hunta, na której widniały takie hasła, jak „zaciągnij rolety” i „zasłoń usta”. Potem oskarżono ich również o zamordowanie ojca jednego z członków klubu – Hedayata Eslaminii. Podobno zabili go, by zdobyć fortunę, o której mówiono, że wynosi 35 milionów dolarów (w rzeczywistości mężczyzna był prawie bez grosza). Ostatecznie zostali uniewinnieni, a Reza Eslaminia, syn zmarłego, został uznany winnym zabójstwa ojca. Potem jego wyrok został uchylony w wyniku apelacji, a sprawa przeciwko niemu została umorzona w 1998 roku. W 1987 roku Sąd Południowej Kalifornii uznał Hunta za winnego morderstwa Levina w 1984 roku i skazał go na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. Na podstawie wielu zeznań świadków, że Levin był widziany żywy, Hunt starał się o uchylenie wyroku za morderstwo i rozpoczęcie nowego procesu. W chwili zaginięcia Levin był zwolniony za kaucją i czekał na proces, a zespół obrony Hunta argumentował, że Levin opuścił kraj, aby uniknąć toczącego się śledztwa FBI w sprawie jego nadużyć finansowych. Po skazaniu Hunta ośmiu świadków zgłosiło się, stwierdzając, że widzieli Rona Levina żywego w różnych miejscach w 1986 i 1987 roku, w tym w Grecji i Los Angeles. We wrześniu 2018 r. rodzina i przyjaciele Hunta uruchomili witrynę FreeJoeHunt.com w celu wywalczenia jego uwolnienia z więzienia.

Historia została opisana w miniserialu z 1987 roku i filmie z 2018 roku. Linki: https://www.eonline.com/news/1180874/the-billionaire-boys-club-podcast-tells-a-twisted-tale-of-greed-murder-and-1980s-excess

https://freejoehunt.com/2018/09/27/where-is-ron-levin/

https://en.wikipedia.org/wiki/Billionaire_Boys_Club

https://www.youtube.com/watch?v=qNijxK214yQ

https://filmdaily.co/obsessions/true-crime/joe-hunt/

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Inne
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments