Beatka – zaginęła 45 lat temu

Beata Cecylia Radke (9 lat) mieszkała z rodziną w Poznaniu.14 kwietnia 1975 roku wyszła z domu na lekcję religii. Salka katechetyczna znajdowała się zaledwie kilkaset metrów od jej domu, na ul. Pięknej na Ogrodach. Nigdy tam nie dotarła…Wyszła z domu około 8.30. Około 10.00 miała wrócić do domu aby udać się do szkoły. Lekcję obywały się w trybie dwuzmianowym. Starsza siostra miała tego dnia odprowadzić dziewczynkę, ale się rozchorowała. Mama, z powodu umówionej wizyty u lekarza, również nie mogła towarzyszyć jej w drodze. Beatka zniknęła bez śladu… Działania Milicji Obywatelskiej zostały podjęte dzień po zaginięciu Beatki.- Cała ta milicja kryminalna, która funkcjonowała i w województwie poznańskim i mieście Poznaniu była postawiona w stan wielkiej gotowości. Weryfikowano wszystkie informacje, które docierały- wspomina Maciej Szuba, były Komendant Miejski.

„Było dziecko, nie ma dziecka!” – najdłużej nierozwiązana sprawa zaginięcia w Wielkopolsce.Cała milicja została postawiona na nogi. ZOMO przeczesało ogródki i lasy. Szukali miejsc, które mogły wskazywać na zakopane ciało. W poszukiwaniach wziął udział nawet helikopter. Jednak nic nie przyniosło rezultatów. Tropy:Wkrótce znalazł się winny – miejscowy podglądacz, Daniel G .,przyznał, że zabił dziewczynkę. Jednak w czasie wizji lokalnej wyszły na jaw nieścisłości w zeznaniach. Mężczyzna również nie potrafił wskazać miejsca ukrycia zwłok. Przyznał, że kłamał, a informacje na temat zbrodni czerpał z mediów. Koleżanka dziewczynki zeznała, że w dniu zaginięcia widziała Beatę rozmawiającą z nieznajomym w białej Warszawie. Nie widziała co stało się później. Czy została wciągnięta do pojazdu? Może wsiadła dobrowolnie?Kolejny świadek widział czarną Wołgę. Zapamiętał jej numery rejestracyjne – wszystko przez Urban Legend jaka krążyła po Polsce – czarna Wołga porywa ludzi.

Samochód należał do mężczyzny z Pucka. Jednak miał niepodważalne alibi na czas zniknięcia dziewczynki.Podejrzewano, że dziewczynka wybrała się na działkę do pobliskiego Baranowa. Jakiś czas wcześniej jej ojciec wywiózł tam psa. Może chciała się z nim zobaczyć? Na tej trasie była prowadzona budowa drogi. Może to na niej doszło do wypadku, którego nikt nie zauważył? Być może świadkowie wypadku wystraszyli się konsekwencji i ukryli lub przetransportowali ciało w miejsce niedostępne dla poszukujących? Może ktoś ja porwał?Na milicje dotarło zgłoszenie o molestowaniu dziewczynek w Lasku Marcelińskim i na Dębinie. Zatrzymano w tej sprawie niejakiego Janosa. Przyznał on się do czynów lubieżnych. Policja podejrzewała, że mężczyzna może mieć coś wspólnego z zaginięciem Beatki. Jednak milczał jak zaklęty. Co mogło się stać?Czy została porwana w drodze na katechezę przez tajemniczego mężczyznę, z którym rozmawiała? Czy uległa wypadkowi, a sprawca ukrył zwłoki? Czy stała się ofiarą handlu ludźmi? Padła ofiarą pedofila? Może jest przypadkową ofiarą mordercy? Zobaczyła za dużo i musiała zginąć? Może została porwana i oddana bezdzietnej parze gdzieś w Europie? Nie pamięta już nawet kim jest?JasnowidzeWielu jasnowidzów mówiło o Beacie. Wskazywali, że żyje i mieszka gdzieś daleko. To wtedy opowieść o „czarnej Wołdze” przybrała na sile…Rodzina…- Najgorsza jest niepewność – mówił 2 lata temu w wywiadzie tata Beatki… Tata Beaty dalej czeka.

Jego żona i druga córka już nie żyją…- Całkiem sam zostałem… Beaty jeszcze szukam z pomocą Itaki. Chcemy po prostu wiedzieć: żyje albo nie. Wiele przeszliśmy i wiele potrafimy znieść. Mieliśmy nadzieję, że człowiek, który skrzywdził naszą córkę jeszcze żyje, liczyliśmy, że ruszy go sumienie i da znać co zrobił z dzieckiem. W 2005 roku od zaginięcia minęło 30 lat, jeśli Beata została zamordowana, zbrodnia uległa przedawnieniu. Jeśli ktoś ją zabił mógł bez konsekwencji się przyznać i nam ulżyć. Nic takiego jednak się nie stało. Więc zostałem sam, choć może ona gdzieś jest… – mówił tata Beatki.W tym roku minęło 45 lat od zagnicia dziewczynki. Dziś miałaby 54 lata. Czy kiedyś poznamy prawdę? Co stało się tego kwietniowego poranka? Czy to był ostatni dzień życia Beatki? Czy żyje gdzieś daleko nie wiedząc kim jest?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Inne
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments