Tajemnicze morderstwo na Farmie Hinterkaifeck


Wieczorem 31 marca 1922 roku, sześcioro mieszkańców gospodarstwa zostało zamordowanych od uderzeń kilofem, sprawa ciągle zostaje nierozwiązana a sprawca nigdy nie został ujęty.

Ofiary tamtej tragicznej nocy to : właściciel gospodarstwa Andreas Gruber (63 lat) jego żona Cäzilia (72 lat) ich owdowiała córka Viktoria Gabriel (35 lat) dwójka jej dzieci, Cäzilia (7 lat) i Josef (2 lat), służąca Maria Baumgartner.
Kilka dni przed morderstwem, gospodarz Andreas Gruber odkrył ślady stóp w śniegu prowadzące z lasu do jego farmy, jednak nie zauważył żadnych, które prowadziłyby z powrotem. O swoim znalezisku poinformował swoich sąsiadów. Mówił także o krokach na strychu oraz o nietutejszej gazecie, którą znalazł w gospodarstwie.

Co więcej, na kilka dni przed morderstwem zaginęły zapasowe klucze do domu. Andreas nie zgłosił żadnego z tych dziwnych przypadków na policję.


Sześć miesięcy wcześniej, poprzednia pokojówka opuściła gospodarstwo, ponieważ twierdziła, że jest nawiedzone. Nowa pokojówka Maria Baumgartner, dotarła na farmę 31 Marca, niecałe kilka godzin przed swoją śmiercią.

31 marca 1922 roku małżeństwo, ich córka Viktoria oraz jej córka Cäzilia zostały w jakiś sposób zwabione do stodoły, gdzie zostały brutalnie zamordowane. Sprawca następnie skierował się do domu, gdzie zabił dwuletniego Josefa, który spał w sypialni swojej matki, oraz służącą Marie Baumgartner.
W następny kilkoro sąsiadów udało się do gospodarstwa, ponieważ nikogo z domowników nie widziano od kilku dni, co było dość niepokojące.

Listonosz zauważył, że list z poprzedniej soboty leżał dokładnie tam, gdzie go zostawił. Ponadto, młoda Cäzilia nie pojawiła się w szkole w poniedziałek, nie było jej tam także w sobotę.
4 kwietnia odleziono zwłoki…


5 kwietnia lekarz sądowy, dokonał sekcji zwłok ofiar. Ustalił, że prawdopodobnie kilof był narzędziem zbrodni. Ciała zostały następnie pozbawione głów. Młodsza Cäzilia została przy życiu przez kilka godzin po ataku. Leżąc w słomie, obok ciał swoich dziadków i matki wyrywała sobie kępki włosów z głowy.

Policja podejrzewała, że motywem zbrodni był rabunek, przesłuchanych zostało kilku mieszkańców z okolicznych wiosek, a także wędrowni sprzedawcy czy włóczędzy. Teoria została jednak szybko porzucona po tym gdy w domu została znaleziona duża suma pieniędzy. Uważa się także że sprawca spędził kilka dni na farmie- ktoś karmił bydło i korzystał z kuchni. Sąsiedzi zeznali także że podczas weekendu widzieli dym wydobywający się z komina.
Zbrodnia pozostaje tajemnicą…

OPRACOWAŁA : GoSia Nieć
https://www.antyradio.pl/News/Farma-Hinterkaifeck-rodzina-Gruberow-kto-zamordowal-rodzine-Gruberow-tajemnicze-morderstwo-31386
https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/tajemnica-farmy-hinterkaifeck/byef44t

https://www.archiwumzbrodni.pl/tajemnica-bawarskiej-farmy-tylko-morderca-pozostal-przy-zyciu/
Źródło:
http://www.paranormalne.pl/tutorials/article/513-hinterkaifeck/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments