Umierały na mrozie

Niskie temperatury dają się we znaki nie tylko ludziom. Przy siarczystych mrozach cierpią także zwierzęta, w szczególności psy, które często trzymane są poza domem. Tak było na Dolnym Śląsku, gdzie właściciel nie zadbał odpowiednio o ochronę czworonogów przed zimnem. Doprowadziło do śmierci zwierzęcia…

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek w powiecie świdnickim. Jeden z mieszkańców wsi Jugowa trzymał zwierzęta w nieogrzewanej szopie. Z powodu niskiej temperatury, jeden z psów dosłownie zamarzł na śmierć.

O zdarzeniu poinformował w mediach społecznościowych Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. We wpisie podano, że aktywiści podjęli interwencję tuż po otrzymaniu zgłoszenia. Mimo to, zwierzęcia nie udało się uratować.

„Psiak spędzał zimę na wilgotnych szmatach. Niestety to była dla niego ostatnia zima. Skonał w męczarniach” – napisano na Facebooku.

Aktywiści poinformowali, że udało im się uratować trzy szczeniaki, ich matkę oraz kota trzymane w nieogrzewanej, rozpadającej się szopie. Jak twierdzą, dzieliły je godziny od zamarznięcia. Temperatura powietrza wynosiła tego dnia minus 20 stopni.

„Nie skłoniło to jednak oprawców do zabrania maluteńkich do domu. Jak można nazwać takie zachowanie? To jest przecież sadyzm w czystej postaci” – podkreślili działacze.

Zwierzęta zostały odebrane właścicielom. Jak podkreślili aktywiści, są one w bardzo złym stanie. W związku z tym zostały zabrane do kliniki weterynaryjnej.

„Już na pierwszy rzut oka są chore. Szczeniakom cieknie z nosów, są niewyobrażalnie wzdęte, mają krwawą biegunkę. U kociaka świerzb niemalże wychodzi z uszu. Do tego męczy go koci katar” – podkreślono.

Najbardziej szokująca w całej sprawie wydaje się jednak reakcja właściciela zwierząt na interwencję organizacji. Jej przedstawiciele zapytali go, dlaczego zwierzęta nie były nigdy leczone przez weterynarza. Odpowiedź okazała się porażająca.

-A dasz mi k… pieniądze na to? – miał wściec się właściciel.

Zamarznięty pies również nie poruszył sumienia mieszkańców Jugowej. Śmierć zwierzęcia miała być dla 5-osobowej rodziny czymś zupełnie normalnym.

-Padł to padł, na ch… drążyć temat? – stwierdził wnuk właściciela.

Właścicielom grozi 5 lat więzienia za znęcanie się nad zwierzętami. Cała sytuacja wywołała jednak ożywione reakcje internautów. Stwierdzili oni, że to niewyobrażalne okrucieństwo, trzymać psy na zewnątrz przy takich temperaturach.

Apel o pomoc:
https://www.facebook.com/DIOZpl/posts/2849092938745142

Pomoc:
Zbiórka internetowa – https://www.ratujemyzwierzaki.pl/zmarzniete-psie-dzieci
Przelew tradycyjny mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
ul. Grottgera 7a, 58-500 Jelenia Góra
w tytule: zwierzęta z mrozu
PayPal – https://www.paypal.me/DIOZpl / se*********@do*************.pl
BLIK przelew na telefon – 534-776-981

Źródło:
https://dziennikbaltycki.pl/sadyzm-bylo-minus-25-stopni-psy-zginely-na-mrozie-ludziom-mozgi-pozamarzaly/ar/c15-15396906
https://www.o2.pl/informacje/trzymal-psa-na-mrozie-zwierze-nie-przezylo-sadyzm-w-czystej-postaci-6599196365699968a?fbclid=IwAR0-_bS421EB_zwSsb4Jab4Cxnxo5bO69ZqwS9Osadt6VhhgwoouDP5Pq5A
Przeczytaj! Pomóż, gdy widzisz cierpienie!

Dramatyczna sytuacja wiejskich psów podczas fali mrozu! Zamarzają na łańcuchach, są uwięzione pod hałdami śniegu…
https://dziennikbaltycki.pl/dramatyczna-sytuacja-wiejskich-psow-podczas-fali-mrozu-zamarzaja-na-lancuchach-sa-uwiezione-pod-haldami-sniegu/ar/c1-15398348

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments