Nauczycielka i uczeń

Mary Kay Letourneau i Vili Fualaau poznali się w szkole po raz pierwszy, gdy Vili miał 8 lat, a Mary była jego nauczycielką w szkole podstawowej. Kay była jedną z najbardziej poszanowanych nauczycielek wśród kadry pedagogicznej, była również mężatką i matką 4 dzieci. Mary bardzo dobrze znała rodzinę swojego podopiecznego. Vili Fualaau pochodzi z rozbitej rodziny. Jego ojciec był żonaty aż 5 razy, dzięki czemu Vili ma 17 rodzeństwa.

Ich relacja uległa zmianie, gdy chłopak miał 12 lat, podczas artystycznej szkoły letniej w 1996 roku. Mary miała wówczas 34 lata. Wszystko zaczęło się podczas nastoletnich przepychanek, gdy Vili założył się ze swoim kuzynem, że uwiedzie jakąś dziewczynę, czym będzie mógł się chwalić wśród znajomych. Koniec końców padło na Mary. Podczas jednego z wywiadów Fualaau przyznaje, że kiedy był on naprawdę blisko z nauczycielką, trochę zapomniał o wcześniejszym zakładzie. Traktowali siebie nawzajem jak partnerów. Mary dodaje, że kilka tygodni, miesięcy po tym, jak chłopak wyznał jej miłość, pokazała mu, że jest nim zainteresowana również seksualnie. Kobieta mówi, że na początku wyznanie ucznia ją przestraszyło, chciała skończyć temat, ale nie potrafiła.

Przez dłuższy czas Mary i Vili utrzymywali ich związek w sekrecie, ale pewnego dnia zostali przyłapani przez policję. Doszło do tego, ponieważ ktoś wezwał funkcjonariuszy w sprawie pijanego kierowcy znajdującego się blisko przystani. W aucie znajdowała się nauczycielka w samej koszulce i śpiący Vili. Kobieta zaczęła się tłumaczyć, że jest jego nauczycielką, że matka chłopaka o wszystkim wie, policjant skomentował to tak: „To nie wygląda dobrze, to nie pachnie dobrze, może powinniśmy otworzyć śledztwo w tej sprawie, sprawdzić, czy wszystko jest legalne”. Jednak nikt po tym zdarzeniu nie podjął działań w tej sprawie. Wszyscy ufali i wierzyli Mary, skoro powiedziała, że matka Viliego o wszystkim wie, policjanci nie mieli powodów, aby domniemywać, że kobieta kłamie.

Bardzo szybko plotki, o tym zdarzeniu i o romansie rozniosły się po lokalnej społeczności, nikt nie spodziewał się, że nauczycielka jest w ciąży. Na pierwszej stronie jednej z lokalnych gazet ukazał się nagłówek: „Nauczycielka Highline School została zapłodniona przez ucznia szóstej klasy”. Całe grono pedagogiczne dyskutowało i zgadywało, o kim rozpisują się w gazecie. Pomimo całego zamieszania i plotek Vili i Mary kontynuowali ich zakazany związek. Wiele razy Mary przywoziła go do domu. Pojawiły się również plotki, że mieli uprawiać oni seks na dachu wcześniej wspomnianego budynku, które Vili później potwierdził. W tym samym czasie, w tym samym domu Mary mieszkała ze swoim mężem, gdzie razem wychowywali ich wspólne dzieci.

Pewnego dnia mąż Mary, Steve znalazł listy miłosne od Viliego i zrozumiał jaka relacja łączy tego chłopca i jego żonę. Krewni mężczyzny zgłosili sprawę władzom szkoły.

W marcu 1997 roku Mary została aresztowana i oskarżona o współżycie z nieletnim. Podczas śledztwa Kay twierdziła, że nie wiedziała, że popełnia przestępstwo. Co powtarzała wielokrotnie, również później. Gdy inni twierdzili, że Mary efektywnie zgwałciła małego chłopca, ona sama powtarzała, że zarówno ona, jak i Vili, są zakochani i to, co ich łączy to przede wszystkim miłość. Kobieta, również wielokrotnie stwierdza, że to Vili naciskał na nią i kontynuował tę relację. Mary naprawdę wierzyła, że nie zrobiła nic złego. Jednak podczas rozprawy nauczycielka przyznała się do popełnionego czynu, przeprosiła i obiecała, że więcej się to nie powtórzy.

Dwa miesiące po tym, jak Mary została oskarżona na świat przyszła ich pierwsza córka Audrey.
Ostatecznie Mary została skazana na 6 miesięcy więzienia, a dzieckiem zajął się Vili i jego matka.

Mary została zwolniona z więzienia po 3 miesiącach, a ich związek był daleki od zakończenia. Pomimo ścisłych regulacji dotyczących zwolnienia warunkowego, kobieta wręcz natychmiastowo je złamała. Bardzo szybko Vili i Mary zostali przyłapani na gorącym uczynku, przez oficera policji w samochodzie. Kobieta została ponownie aresztowana, przywieziona do tego samego sądu i osądzona przez tego samego sędzię w lutym 1998 roku. Tym razem została skazana na maksymalny wymiar kary, czyli 7,5 lat więzienia. Na domiar złego, była ponownie w ciąży. Ich druga córka Georgia urodziła się w zakładzie karnym. Podczas swojej kary Mary po kryjomu wysyłała Viliemu listy miłosne oraz przyzwolenie na to by chłopak miał inne dziewczyny w swoim życiu. Chłopak skorzystał z okazji i umawiał się na randki.

Kiedy Mary wyszła z więzienia w 2004 roku Vili miał 21 lat, więc zaczęli żyć razem jak rodzina razem ze swoimi córkami. W 2005 roku para zawarła związek małżeński.

W 2018 roku został przeprowadzony z nimi wywiad, gdzie Mary wyznaje, że kocha Viliego jeszcze bardziej niż w okresie, kiedy „byli zakochani”, przyznaje również, że małżeństwo to przede wszystkim ciężka praca. Zapytana: „Czy uprawianie seksu z nieletnim według niej jest czymś złym” odpowiedziała, że absurdem jest wiara w to, że 13-latki nie uprawiają seksu.

W tym okresie Mary ma 56 lat, pracuje jako urzędnik w tym samym sądzie, w którym została uprzednio skazana, a Vili jest budowlańcem. Kay stara się naprawić relację z dziećmi z poprzedniego związku. Podczas osobnego wywiadu Vili przyznaje, że ich małżeństwo spotkał kryzys, i dlatego w 2017 roku wniósł on o separację. Tuż po tym kobieta zaczyna chorować na raka okrężnicy, a Vili pomimo separacji cały czas przy niej jest. Mężczyzna wyznaje również, że mając 35 lat, nie wyobraża sobie mieć teraz romansu z 13-latką. Twierdzi także, że był z Mary ze względu na dzieci, chcąc im zapewnić pełną rodzinę, podkreśla jednak, że nie żałuje niczego w swoim życiu.

Szóstego lipca 2020 roku Mary umiera, mając 58 lat, a Fualaau udziela wywiadu o jego ostatnich chwilach z żoną. Vili przyznaje, że przygotowanie samego siebie na odejście Mary było najtrudniejszą rzeczą w jego życiu, ze względu na to, jaką rolę kobieta odegrała w jego życiorysie. Mężczyzna wyznaje, że Kay była jego najlepszą przyjaciółką i jedyną osobą, o którą w taki sposób się troszczył. Wyraził, również tęsknotę za nią. Vili stwierdza, że w całej tej historii nie ma perwersji, że filmy dokumentalne na Netflixie czy gdziekolwiek, starają się zrobić z Mary pedofila, kiedy tak naprawdę ich relacja nie była chora i że Mary nie jest związana z innymi dziwnymi historiami dotyczącymi molestowania nieletnich. Fualaau również stwierdza, że gdyby starszy mężczyzna byłby zainteresowany jego córką, sprawdziłby on jego intencje, przeszłość, opinię, to jak traktuje on jego córkę, a dopiero później by osądzał, aczkolwiek gdyby zobaczył swoje dziecko z kimś starszym, poczułby się zaniepokojony. W tym wywiadzie mówi również o tym, że nie możemy ustanawiać jednolitego prawa moralnego, gdyż czasami, tak jak w ich przypadku, ludzie zakochują się nieoczekiwanie w osobach o 20 lat młodszych bądź starszych, kompletnie tego nie planując.
Vili planuje wydać książkę na podstawie swoich dzienników.

Pedofilia czy dramatyczne Love Story? Oceńcie sami…

Opracowała: Dominika Młodzianowska
Źródła: https://www.youtube.com/watch?v=AA2B34u2eWw

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments