Robert Durst milioner morderca skazany po 25 latach od zbrodni

Amerykański spadkobierca nieruchomości Ekscentryczny multimilioner Robert Durst, bohater kryminalnego filmu dokumentalnego HBO The Jinx, został skazany za zabicie swojej najlepszej przyjaciółki Susan Berman.

Durst został uznany za winnego zabicia pani Berman w 2000 roku,
powodem pozbawienia życia swojej przyjaciółki była chęc powstrzymania jej przed rozmową z policją w sprawie zniknięcia jego żony.
Kobieta w wieku 55 lat została znaleziona postrzelona w głowę w swoim domu w Beverly Hills.

Durst w policyjnym pojeździe, podczas opuszczania gmachu sądu w Nowym Orleanie, w stanie Luizjana, 17 marca 2015 r. ( Obraz: X00051)

W pod koniec jednego z odcinków  Jinx Durst mruczy do siebie: „Co ja do cholery zrobiłem? Oczywiście zabiłem ich wszystkich”.
Na kilka godzin przed wyemitowaniem ostatniego odcinka serialu władze aresztowały Dursta w Nowym Orleanie za morderstwo pani Berman. 
Prokuratorzy nazwali Dursta (78 lat) „narcystycznym psychopatą”a podczas rozprawy w 2021 r. wyemitowano obszerne fragmentu filmu, który przyczynił się do aresztowania ekscentrycznego milionera

Durst później głęboko żałował swojej decyzji o udziale w The Jinx po tym, jak został wyemitowany w HBO w 2015 roku, nazywając to „bardzo, bardzo, bardzo dużym błędem”.

Durst (po prawej) jest na zdjęciu ze swoją przyjaciółką Susan Berman, którą znaleziono martwą w 2000 roku ( Obraz: HBO)

Krótko po wydaniu wyroku przez sąd w Los Angeles rodzina Susan Berman wydała oświadczenie, w którym podkreśliła swe zadowolenie, że nareszcie sprawiedliwości stało się zadość.
Wyrok w sprawie domniemanego zabójstwa małżonki Dursta ma być wydany 18 października przez sąd w nowojorskiej dzielnicy Westchester.

Durst, ma obecnie 78 lat i nie jest w najlepszej formie, prawdopodobnie umrze w więzieniu, ponieważ ława przysięgłych uznała go również winnym szczególnych okoliczności,
polegających na zabiciu świadka, za który grozi dożywocie.

Jeśli chodzi o morderstwo 71-letniego sąsiada Dursta w Teksasie, niejakiego Morrisa Blacka.
Prokuratorzy z Kalifornii twierdzili, że Durst zamordował Blacka, ponieważ Black odkrył tożsamość Dursta, a Durst obawiał się, że Black go wyda.
W tym czasie Durst używał przybranego nazwiska i przebierał się za niemą kobietę, ponieważ obawiał się, że może zostać aresztowany przez nowojorskich śledczych, którzy wznowili sprawę jego zaginionej żony.
W procesie w 2003 roku Durst nie został jednak uznany za winnego; twierdził, że działał w obronie koniecznej.
Według prokuratury Black zidentyfikował milionera jako sprawcę zabójstwa małżonki.

W przypadku śmierci zarówno Blacka, jak i Bermana, Durst powiedział, że początkowo próbował zadzwonić pod numer alarmowy 911, ale później zrezygnował, gdyż obawiał się, że nikt nie uwierzy, że jest niewinny.

Aktualnie Robert Durst został uznany za winnego zamordowania swojej przyjaciółki Susan Berman
Rozprawa w sprawie morderstwa Morrisa Blacka odbędzie się 18 października.

Zródła: mirror.co.uk , theguardian.com , businessinsider.com.pl

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments