Britney Spears chora czy zakładniczka?

Britney Spears rozpczęła swoją karierę będąc jeszcze dzieckiem. Jej kariera nabrała tempa, kiedy zaczęła występować w The Mickey Mouse Club. W 1995 roku Spears zainwestowała w piosenkę, dzięki czemu w 1998 gwiazda wydała swój debiutancki singiel ,,…Baby One More Time’’.

Do 2007 roku jej kariera rozwijała się w zastraszającym tempie, koncerty, nowe albumy, nagrody, udział w hollywoodzkich produkcjach oraz własna linia perfum. Nikt nie spodziewał się tego, jak naprawdę wygląda sytuacja Britney.

Jazda samochodem z dziećmi na kolanach, zaatakowanie samochodu paparazzi robiącego jej zdjęcia parasolką, depresja, alkohol, narkotyki, publiczne ogolenie głowy. Wszystko to poskutkowało tym, że gwiazda w październiku 2007 straciła prawa do wykonywania opieki nad swoimi dziećmi, ze względu na to, że została uznana za osobę chorą psychicznie. Wydawałoby się, że po tym epizodzie jej życie wychodzi na prostą, m.in. dlatego, że celebrytka wydała wtedy nowy album.

W 2008 roku Britney została uznana za osobę niezdolną do samodzielnego funkcjonowania, ze względu na jej załamanie nerwowe i narkotyki. Gwiazda zostaje ubezwłasnowolniona, a od tego czasu jej finansami i karierą zajmuje się głównie jej ojciec James Spears. Od tego momentu Britney wychodzi na prostą, leczy się psychiatrycznie, jej kariera jest kontynuowana.

W 2020 pojawiają się różne niepokojące informacje dotyczące prawdziwego życia Spears. Kobieta nie może zajmować się własnymi dziećmi, nie może sama wyjść z domu bez pozwolenia, nie może mieć własnego prawnika, nie może samodzielnie decydować o własnym majątku, nie może samodzielne używać telefonu komórkowego bez kontroli oraz nie może publicznie mówić o swoim ubezwłasnowolnieniu. Jej ojciec, jego prawnik zarabiają na kobiecie tysiące dolarów, a kobieta ma na swoje wydatki 60 tysięcy dolarów rocznie. Britney od wielu lat stara się odzyskać swoją wolność w sądzie, ale dopiero teraz proces ten przynosi jakikolwiek skutki.

Fani, martwiąc się o sytuację Spears, bardzo często proszą o danie jakiegoś znaku, a Spears najprawdopodobniej w nieoczywisty sposób te znaki daje. Na przykład:

– Jeśli jesteś w niebezpieczeństwie, załóż żółtą bluzkę – gwiazda w kolejnym filmiku ma na sobie top w tym kolorze.

– Na następnym filmiku celebrytka ma kapelusz, na którym wskazuje palcem na mały napis „HELP”, a w opisie podkreśla słowo kapelusz, które ma spowodować, abyśmy się mu przyjrzeli.

– Jeśli jesteś w niebezpieczeństwie wstaw zdjęcie gołębi – chwile później pojawia się post z gołębiami.

– Od czasu do czasu Britney odpowiada na pytania zadane przez fanów, mówi np. jaki film mówi i o jakiej porze chodzi spać i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że te dwie składowe w połączeniu dają scenę, w której główny bohater mówi o tym, że powinien zostać wypuszczony.

– Projekt róża – Britney wstawia dużo zdjęć, które nawiązują do tego projektu, czyli do projektu, gdzie aresztuje się osoby odpowiedzialne za handel ludźmi i molestowanie kobiet i dzieci. Wielu fanów domniemywa, że Spears może być ofiarą molestowania.

– Britney obserwuje na swoim instagramie 116 osób co po odwróceniu stanowi numer alarmowy 911.

Obecnie Britney stara się zorganizować sobie prawnika, który uwolni ją od ubezwłasnowolnienia. Gwiazda bierze czynny udział w rozprawach sądowych, ale jej ojciec skutecznie jej to umożliwia, jednakże sędzia Penny 14 pażdziernika 2020 zgodziła się, aby gwiazda miała własnego niezależnego prawnika.

Czy Britney rzeczywiście jest chora psychicznie? Może załamanie psychiczne i cała ta historia została wywołana chęcią rodziny do uzyskania dostępu do jej majątku.

Britney Spears osoba chora psychicznie czy zakładniczka własnej rodziny? Oceńcie sami..

Opracowała: Dominika Młodzianowska

Źródło : https://www.theatlantic.com/culture/archive/2020/10/why-free-britney-saga-feels-so-familiar/616587/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments