„Skóra” – brutalne zabójstwo 23-letniej studentki.

Krakowska studentka religioznawstwa zaginęła w 1998r. Na początku stycznia 1999r. Załoga statku Łoś znalazła spreparowaną skórę, która kształtem przypominała body. Kilka dni później na kracie ściekowej ktoś dostrzegł ludzką nogę. W celu identyfikacji przeprowadzono badania DNA ,które wykazały,że ofiarą jest Katarzyna Z. – zaginiona studentka. Wówczas sprawie nadano kryptonim „Skóra” , a sprawcę nazywano „kuśnierzem”. Na początku brano pod uwagę różne hipotezy śmierci Kasi: upadek z dużej wysokości , strzał w usta, wypadek samochodowy. Wszystkie zostały odrzucone.

W 2000r. śledztwo w sprawie zabójstwa Katarzyny Z. zostało umorzone, sprawcy nie ujęto, jednak śledczy nie zaprzestali w poszukiwaniach.
W 2012 r. prokuratora wznowiła śledztwo i podjęto decyzję o ekshumacji zwłok – sprawę przejęli funkcjonariusze z tzw Archiwum X. Dzięki współpracy z biegłymi z Laboratorium Ekspertyz 3D Uniwersytetu Wrocławskiego udało się odtworzyć przebieg zabójstwa.
Ofiara była dręczona i torturowana, prawdopodobnie pierwsze zadane rany kłute miały na celu spuszczenie z niej krwi. Stworzono profil psychologiczny zabójcy. Poszukiwano kogoś „precyzyjnego”, cierpliwego, gdyż nie było to zachowanie przypadkowe, było to kilkugodzinne, żmudne zabójstwo. Sprawca z wielką precyzją dokonywał cięć wręcz uwielbieniem. Do pomocy w śledztwie włączono znanego jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego, który pomógł w stworzeniu portretu pamięciowego mężczyzny. Ze względu na dobro śledztwa więcej szczegółów jednak nie zdradzono. Wiadomo jednak, że „bestia jest inteligentna, interesuje się wiedza i tę wiedzę przekazuje”.
W 2016 r. przeszukano dna Wisły, znaleziono min. odzież , 3 maczety oraz kasetkę – przedmioty te połączono z ofiarą. W wyniku trwającego śledztwa zatrzymano 52- letniego Roberta J., który był znany ofierze. Zatrzymany nie przyznaje się jednak do stawianych mu zarzutów. Nasuwa się zatem pytanie, jakie dowody naprawdę znajdują się w posiadaniu prokuratury? Pamiętać należy również ,iż mamy do czynienia z niebezpiecznym, sadystycznym psychopatą, który ma zaplanowany schemat działania, na tyle inteligentny, że od ponad 17 lat wodzi za nos biegłych i prokuraturę.
Niewątpliwie zabójca urzeczywistnił brutalne sceny znane nam jedynie z filmów takich jak „Milczenie owiec”, Hannibal” czy „Ludzka stonoga”. Nasuwa się jednak pytanie : kto się na kim wzorował?
autor :Tarantulla
Źródło: Magazyn-tvn24
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments