Kiedy ginie dziecko…

Tą sprawą żyła cała Polska. Był 2007 rok zaczęły się wakacje . 11 letnia Magda Czechowska z Kielc niedługo miała jechać na wymarzone wakacje nad morzem. Dziewczynka była już spakowana. Właśnie dostała promocje do klasy VI , była raczej spokojna i cichą dziewczynką. Często bawiła się z rówieśnikami na swoim osiedlu w Kielcach, bardzo dużo czasu spędzała ze swoją o trzy lata starsza ciocią.

To był 2 lipca 2007 roku w tym dniu dziewczynka umówiona była ze swoja ciocią, dziewczynki miały iść na stadninę koni. Magda była ładną dziewczynką , wyglądała na starszą niż była w rzeczywistości. Dziewczynka poważnych problemów szkolnych nie miała ot tak jak wiele dzieciaków raz lepiej raz gorzej. Dziewczynka w domu miała troszkę skomplikowana sytuacje niedawno jej rodzice się rozstali a mama związała się z nowym partnerem. Zapewne wpłynęło to na jej zachowanie i psychikę. Te noc 2 lipca 2007 roku dziewczynka spędziła ze swoja 15 letnia ciocią. 3 lipca obie dziewczynki spędzały czas na stadninie koni na ulicy Wikaryjskiej w Kielcach. Do centrum Kielc dziewczynki dotarły około 20.30 na dworzec odwiózł ich właściciel stadniny. Szły potem ulicą Sienkiewicza w stronę dworca kolejowego, ciocia miała odprowadzić Magdę do domu. Jednak nie wiadomo dlaczego dziewczyny rozstały się w okolicach przejścia podziemnego. Do domu Magda miała stamtąd zaledwie kilka minut, musiała tylko przejść na drugą stronę przejścia. Magda zeszła samotnie w przejście o godzinie 20.43 zarejestrowała ją kamery monitoringu w przejściu. To był ostatni moment, gdzie było widać żywą dziewczynkę. W domu dziewczynki czekała mama. Około godziny 23 mama zaniepokojona zadzwoniła do swojej siostry z pytaniem gdzie jest Magda , siostra informuje ją że się rozstały o godzinie 20.40 blisko przejścia podziemnego. Natychmiast zostaje zawiadomiona policja. Działania zostały rozpoczęte natychmiast. Sprawdzono wszystkie możliwe miejsca. Nie natrafiono na ślad małej. Ostatni ślad to nagranie z monitoringu. Przez kilka dni nie natrafiono na żaden ślad. Poszukiwania dziewczynki prowadzone były na dużą skalę, przeszukiwano tereny dołączyła straż pożarna i wolontariusze. Śledczy prowadzili dość intensywne postępowanie, sprawdzono wszelkie możliwe hipotezy, przesłuchano wiele osób w tym również właściciela stadniny oraz członków rodziny, ciotkę , ojca i ojczyma. Przez trzy tygodnie nie było żadnych możliwych do potwierdzenia faktów, czy dowodów. Postępowanie prowadzone było w kierunku uprowadzenia.
26 lipca 2007 rok Chańcza okolice zalewu koło Życina około 9 rano mieszkaniec Krakowa przebywający na urlopie wybrał się na spacer z psem. To właśnie pies odkrył częściowo już odkopane przez zwierzęta zwłoki młodej dziewczyny. Dół, w którym ciało było ukryte nie był głęboki. Przy zwłokach nie znaleziono żadnych przedmiotów. Badania DNA potwierdziły, że jest to zaginiona 3 lipca Magda z Kielc . Przeprowadzona sekcja zwłok ustaliła, że ciało było już w głębokim rozkładzie, pozwoliło to na ustalenie, że dziewczynka zmarła koło połowy lipca w wyniku uduszenia. Przeprowadzono długie i szczegółowe śledztwo, badano sprawę pod kontem, że Magdę mógł zabić jakiś wczasowicz. Chańcza to miejscowość wypoczynkowa a wokoło jest sporo ośrodków wypoczynkowych rozmieszczonych w pobliskich wioskach. Według jednej z hipotez policji dziewczynkę ktoś zaczepił w przejściu podziemnym i poprosił ja o wskazanie drogi lub o pomoc. Musiała to być osoba, która wzbudziła zaufanie dziewczynki. Sprawca musiał ją doprowadzić do samochodu. Sprawca trzymał dziewczynkę jeszcze przez dwa tygodnie po jej zniknięciu. Gdzie była dziewczynka przez ten czas kto i w jakim celu przetrzymywał ja w jakimś miejscu ? W trakcie śledztwa pojawił się wątek srebrnego auta w pobliżu miejsca zbrodni, opel zafira lub citroen picasso z młodym mężczyzną w aucie niestety jest to miejsce gdzie często pojawiają się auta z parami. Nie udało się w żaden sposób powiązać wątku ze sprawą .
Do tej pory policja w Kielcach poszukuje świadków, którzy w dniu 3 lipca 2007 roku mogły być w godzinach wieczornych w pobliżu dworca PKP w Kielcach. Sprawa Magdy do dziś nie ma swojego rozwiązania. Nad sprawą miało pochylić się archiwum X. Materiały do tego wątku pochodzą z 997. FAJBUSIEWICZ NA TROPIE – ODCINEK 50 oraz https://www.ipla.tv/Interwencja-porwal-wiezil…/vod-6598415

autor : Renata
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Archiwum
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments