Joachim Knychała

Kochani mamy osobę dla której dzisiejszy artykuł to debiut. Po raz pierwszy u nas Pani Bogusia Kusiak . Zapraszamy Was też do pisania nie musicie być zawodowcami, jeśli interesuje Was tematyka kryminalna opublikujemy Wasze prace.

Joachim Knychała ur 8 września 1952 roku w Bytomiu.
Seryjny Morderca kobiet.
Był nazywany wampirem z Bytomia albo Frankensteinem. Grasował w latach 1974-1982 w bardzo brutalny sposób mordował kobiety.
Pierwszego zabójstwa próbował dokonać 3 listopada 1974 roku na tle seksualnym w Bytomiu przy ulicy Wrocławskiej w bloku na klatce schodowej. Uderzył kobietę w tył głowy,ale że miała grubą czapkę to cios nie okazał się śmiertelny. Ofiarą była to kobieta 21-letnia Maria Borucka. Kobieta zdołała również zobaczyć napastnika.
Następnego napadu też dokonał w Bytomiu 20 września 1975 roku na Stefani M ale kobieta zmarła w szpitalu.
Akurat w czasie kiedy Zdzisław Marchwicki oczekiwał na karę śmierci, została zamordowana 38 letnia Mirosława Sarnowska,była ona świadkiem w sprawie zabójstwa Jadwigi Kucianki ofiary Wampira z Zagłębia. Kobieta zmarła na miejscu w dniu 6 maja 1976 roku w Chorzowie na ul.Nowej
Następną ofiarą wampira z Bytomia była Terasa Ryms,kobieta została zaatakowana 30 października 1976 roku w Bytomiu na ulicy Rostka 21 ,na klatce swojego domu i zaciągnięta do piwnicy,zginęła od uderzeń tępym narzędziem w głowę. Jej dom stał naprzeciwko komisariatu milicji,ale i tak nic nikt nie zauważono. Do kolejnego napadu doszło 20 stycznia 1977 roku w Siemianowicach Śląskich została wtedy napadnięta Barbara ,kobiecie też udało się zobaczyć napastnika i zapamiętać. Później znów doszło do napadu w Bytomiu 2 lutego 1978 roku.
Następny napad był w Chorzowie w parku rozrywki, to był 31 lipiec 1978 roku,zostały napadnięte dwie dziewczynki w wieku 14 lat. Milicja połączyła te wszystkie napady na kobiety i dziewczynki w jedną całość,które łączyło jedno że były dokonywane w górnośląskiej linii tramwajowej nr 6.
Powstałą grupa operacyjna”szóstka”którą prowadziło siedmiu doświadczonych milicjantów, w tej grupie znalazło się kilku milicjantów którzy prowadzili sprawę zabójstwa Anny (dotyczącej sprawy Zdzisława Marchwickiego).
Zeznania kobiet które przeżyły pomogły w stworzeniu portretu pamięciowego. Swoją karierę przestępczą Knychała zaczął w wieku 18 lat. Wtedy został skazany na 3 lata pozbawienia wolności za gwałt zbiorowy na młodej dziewczynie. Twierdził że został wrobiony i dlatego powstał u niego silny uraz do kobiet.
Mordował kobiety bo go to podniecało. A w swoich pamiętnikach pisał że kobieta to kupa kości,które trzeba zdeptać i zgnoić.
Miał trudne dzieciństwo był poniżany przez matkę i swoją babcię. Matka Knychały była Niemką,a ojciec Polakiem.
Babcia nie mogła córce wybaczyć związku z Polskim mężczyzną i
obie nazywały go ”polskim bękartem”.Rówieśnicy też mu dokuczali przezywając go „Szwab”.Po ukończeniu szkoły podstawowej,rozpoczął naukę w zasadniczej szkole zawodowej.
Po ukończeniu szkoły zawodowej poszedł do pracy do kopalni
„Andaluzja”.I pracował tam aż do aresztowania w 1982 roku.
Został aresztowany w trakcie pogrzebu szwagierki na cmentarzu. Ostatniego zabójstwa dokonał 8 maja 1982 roku na odludziu, wtedy to zabił swoją szwagierkę 17 letnią Bogusławę Ludygę. Po dokonaniu zabójstwa zadzwonił po pogotowie i milicję informując ich o nagłym zasłabnięciu dziewczyny,która zmarła. Z początku nic nie wskazywało że to było zabójstwo. Ale po oględzinach zwłok stwierdzono że została uderzona tępym narzędziem w głowę i dlatego zmarła. Na bieliźnie zmarłej zostały odnalezione ślady spermy. Zabójstwa tego dokonał tylko dlatego że szwagierka chciała powiedzieć innym że z nią współżył. Po zatrzymaniu przewieziony został na komendę milicji. Z początku nie chciał się do niczego przyznać,ale później po zbadaniu wariografem który wykazał że kłamie przyznał się do popełnionych czynów. Jak rozmawiał z adwokatem to powiedział że ma podwójną naturę.
19 kwietnia 1984 roku w Katowicach zapadł wyrok,skazano go na karę śmierci.
Wyrok wykonano w więzieniu przy ulicy Montelupich w Krakowie przez powieszenie.
Jego ofiary to Stefania M,Mirosława Sarnowska,Terasa Ryms.
Powstała też o nim książka pt„Pamiętniki Wampira”
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Archiwum
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments