AUTOSTRADA ŁEZ

Autostrada łez,jest 450 km odcinkiem trasy która przecina gęste lasy w Kolumbii Brytyjskiej.
Skąd tak smutna nazwa? Otóż na tym odcinku, zaginęło bądź zostało zamordowanych ok 50 kobiet i dziewczynek. Większość tych spraw jest nierozwiązana do dnia dzisiejszego.

Od 1969 roku Autostrada łez jest miejscem przed którym ojcowie ,starają się chronić swoje córki. Jednak jest to praktycznie niemożliwe. Wzdłuż Autostrady Łez jest wiele małych miasteczek, a połączenie ubóstwa z brakiem transportu publicznego sprawiło, że podróżowanie autostopem to jeden z niewielu sposobów, w jaki niektórzy ludzie mogą się poruszać, co przyczyniło się do powstania problemu.
1.Monica Ignas miała 14 lat. Ostatni raz widziano ją w drodze do domu ze szkoły w grudniu 1974 roku. Jej ciało znaleziono 4 miesiące później. Została uduszona. Jej sprawa jest nierozwiązana.
2.Maureen Mosie, lat 33, podróżowała autostopem w 1981 roku. Jej ciało znaleziono następnego dnia przez kobietę spacerującą z psem. Była ciężko pobita. Jej sprawa jest nierozwiązana.
3.Alberta Williams, 26 lat, właśnie wyszła z baru z grupą przyjaciół i siostrą, Claudią. Był rok 1989. Zniknęła nagle,niezauważyli tego nawet jej towarzysze. Została zgwałcona i uduszona .Jej zabójcy nigdy nie odnaleziono.
4.Delphine Nikal, lat 15, zniknęła podczas podróży autostopem w 1990 roku. Próbowała odwiedzić przyjaciół. Jej sprawa jest nierozwiązana,a jej ciała nigdy nie odnaleziono. Kuzynka Delphine, Cicilia Nikal, zniknęła rok wcześniej, Miała 18 lat.
5.Alishia Germaine, 15 lat, została znaleziona za szkołą przy autostradzie w 1994 roku. Zginęła od ciosów nożem.Jej sprawa pozostaje nierozwiązana.
6.Również w 1994 r., Ramona Wilson, która miała 16 lat, wyszła z domu w pewną sobotę by udać się na tańce do pobliskiego miasteczka. Zniknęła. Siedem miesięcy później jej mama otrzymała anonimowy telefon.Rozmówca twierdził że ciało jej córki znajduje się w pobliżu lotniska. Policja przeprowadziła poszukiwania, ale niczego nie znalazła. Wkrótce po tym, jej szczątki odnalazło na tym terenie dwóch nastolatków.Jej sprawa nigdy nie została rozwiązana.
7. Tamara Chipman, lat 22, jechała autostopem w 2005 roku, kiedy zniknęła . Zostawiła 2-letniego syna. Jej ciotka była współzałożycielką Walk4Justice, organizacji zajmującej się szerzeniem świadomości na temat zaginionych i zamordowanych rdzennych kobiet i dziewcząt.Jej sprawa jest nierozwiązana
8.21-letnia Maddie Scott wybrała się na biwakowanie z przyjaciółmi nad jezioro bardzo blisko Autostrady Łez. Grała w hokeja na lodzie i rugby. Jej przyjaciele nie chcieli nocować,ale ona stwierdziła,że zostaje na biwaku.Po 48 h zgłoszono jej zaginięcie. Jej torebka i plecak tkwiły w jej zamkniętym samochodzie.W namiocie panował bałagan,a części jej biżuterii były rozrzucone na ziemi.
Podczas gdy większość spraw nie została rozwiązana, kilku sprawców zostało złapanych.
KTO JEST SERIAL KILLER CODY LEGEBOKOFF?
Cody Alan Legebokoff (ur . Ok. 1990 r . ) To kanadyjski seryjny morderca skazany w 2014 r. Przez Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej za zamordowanie trzech kobiet i nastolatki w latach 2009-2010
W dniu 27 listopada 2010 roku, około 21:45, nowojorski funkcjonariusz zauważył, że Legebokoff wjeżdża swoją ciężarówką na autostradę Łez z leśnej drogi.Jechał bardzo szybko,a policjant pomyślał ,że jest to kłusownik bo co robiłby w lesie tak późno w chłodny listopadowy wieczór?
Po zatrzymaniu mężczyzny w jego aucie odnaleziono krew i kartę szpitlną z imieniem Loren Leslie.Ślady opon doprowadziły śledczych do ciała dziewczyny.
KTO JEST SERIAL KILLER BOBBY JACK FOWLER?
Colleen McMillan miała 16 lat w 1974 roku. Jej brat powiedział że w dniu, w którym zniknęła, powiedziała mu: „Nie mów mamie, że jadę autostopem”. Jej ciało znaleziono miesiąc później.
Nie było technologii DNA w 1974 r., Ale policja zachowała bluzkę jako dowód. W 2012 roku, wykorzystując zupełnie nową technologię, policja mogła dopasować DNA odzyskane z jej ubrania do Amerykanina o nazwisku Bobby Jack Fowler, który był wtedy w więzieniu. Był wędrownym pracownikiem budowlanym, który podróżował po całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Alkoholik i metamfetaminowiec, Fowler spędził czas w barach i motelach.
Jego DNA znalazło się w międzynarodowej bazie danych, ponieważ próbował zabić kobietę w motelu w Oregonie w 1995 roku. Kobieta powiedziała „Był po prostu dziwny, po prostu stał się dziwny, a potem zawiązał linę wokół mojej stopy … Powiedział mi, że wrzuci mnie do oceanu … Próbowałam tylko krzyczeć, a on zakrył usta.”
W jakiś sposób kobieta zdołała dotrzeć do okna i wyskoczyć – mimo że była na drugim piętrze. Przyjechała policja. Został aresztowany i skazany za porwanie i gwałt. Śledczy doszli do wniosku, że prawdopodobnie zabił również dwie inne młode kobiety, obie 19-letnie, wzdłuż Autostrady Łez, chociaż nie ma dowodów DNA potwierdzających tę teorię.
Fowler zmarł w więzieniu w 2006 roku, ale obecnie uważa się, że zamordował do 20 kobiet, w tym kilku nastolatków w Oregonie.
KTO JEST SERIAL KILLER GARRY TAYLOR HANDLEN?
Ostatnie aresztowanie miało miejsce w 2014 roku, ale przestępstwo miało miejsce w 1978 roku. Jest to historia morderstwa Moniki Jack, która w wieku 12 lat była najmłodszą ofiarą „Autostrady Łez”.
Ojciec dał jej pieniądze na zakup butów i prezentu dla jej młodszej siostry,która świętowała urodziny. Monica wjechała na rowerze z 14-letnim kuzynką do pobliskiego miasteczka. Po raz pierwszy jej matka dała jej pozwolenie na przebywanie na tak długim dystansie.W drodze powrotnej obie dziewczyny rozstały się,i każda ruszyła w drogę do swojego domu….Monica zniknęła Jej rower został znaleziony na poboczu drogi, ale dopiero 17 lat później szczątki szkieletu odkryli leśnicy w wąwozie.
Wcześniej skazany pedofil Garry Taylor Handlen, który miał 67 lat, kiedy został aresztowany w 2014 r., Został oskarżony o zabójstwo pierwszego stopnia Moniki Jack i jeszcze jednej dziewczynki, która miała zaledwie 11 lat. Znaleziono ją z pękniętą czaszką i złamaną szczęką .
Jaki jest wspólny wątek we wszystkich tych przypadkach? Większość przypadków dotyczy rodzimych dziewcząt i kobiet, a większość z nich nigdy nie została rozwiązana. Washington Post zauważa, że Autostrada łez jest symbolem fenomenu, który od dziesięcioleci nęka Kanadę: przemoc wobec rdzennych kobiet.
„Częstą skargą społeczności tubylczych jest to, że policja nie bada zgonów w ich społecznościach z taką samą dyscypliną, jak zbrodnie przeciwko innym Kanadyjczykom i często klasyfikuje podejrzane zgony jako samobójstwa lub w wyniku przyczyn naturalnych”,
Według statystyk rządowych w Kanadzie: aborygeńskie kobiety i dziewczęta stanowią około 4 procent populacji kobiet w Kanadzie, ale 16 procent wszystkich zabójstw kobiet. Podczas gdy Autostrada łez stała się politycznym skandalem w Kanadzie, sprawy te stanowią ułamek liczby rdzennych dziewcząt i kobiet, które zostały zamordowane. Według The New York Times , Native Women’s Association of Canada sugeruje, że całkowita liczba może wynosić nawet 4000 w ciągu ostatnich trzech dekad.
źródła
Wikipedia
Dorota G.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments